A A A

GIGABYTE prezentuje nową kartę graficzną

25 lipca 2012, 09:53
GIGABYTE prezentuje nową kartę graficzną

GIGABYTE zaprezentował najnowszą odsłonę karty graficznej bazującej na GPU GeForce GTX 670 – GV-N670WF2-2GD.

Model ten, oprócz wysokiej wydajności gwarantowanej przez procesor graficzny NVIDIA, wyposażony jest w efektywny system chłodzenia GIGABYTE WindForce 2X z technologią „Triangle Cool”, składający się z dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm. Rozwiązanie takie pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Dodatkowe atuty najnowszego produktu GIGABYTE to wsparcie dla standardów Microsoft DirectX 11 i PCI-Express 3.0 oraz technologii NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI.

GV-N670WF2-2GD w pełni wykorzystuje również zalety NVIDIA GPU Boost, technologii umożliwiającej automatyczne podbijanie zegarów karty. Urządzenie, dzięki zastosowaniu rozwiązań poprawiających komfort pracy oraz wysokiej wydajności, jest jedną z ciekawą propozycją dla wymagających graczy oraz entuzjastów nowoczesnych technologii.

Technologia Triangle Cool

W przypadku modelu GV-N670WF2-2GD producent wykorzystał system WindForce 2X z technologią Triangle Cool. Jego podstawą są dwa wentylatory o średnicy 100 mm, które gwarantują wysoki przepływ powietrza. Kolejnym elementem WindForce 2X są miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Całość umożliwia znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu.

Architektura SMX i technologia GPU Boost

GV-N670WF2-2GD, podobnie jak flagowy, jednoukładowy model bazujący na procesorze graficznym GTX 680, zapewnia wysoką moc obliczeniową oraz obsługę wielu rozwiązań. Jednym z nich jest NVIDIA GPU Boost, która pozwala na dynamiczne podnoszenie zegarów karty podczas znacznego obciążenia podsystemu graficznego, np. w trakcie grania. Dodatkowym plusem jest zastosowanie nowej, zunifikowanej architektury SMX, która w porównaniu do starszych jednostek SM, pozwala na znaczny wzrost mocy obliczeniowej. Dzięki temu miłośnicy gier wideo otrzymują gwarancje płynnej i niczym nie zakłócanej rozrywki.

Wygładzanie FXAA/TXAA i synchronizacja Adaptive VSync

Kolejne innowacyjne elementy zastosowane w GV-N670WF2-2GD, to technologia wygładzania krawędzi NVIDIA FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670WF2-2GD oferuje wsparcie dla NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie. Ponadto wrażenia w grach zapewni technologia PhysX, która odpowiada za kreowanie realistycznych efektów fizyki. Zaś dla prawdziwych entuzjastów, nie liczących się z kosztami, przeznaczony jest tryb pracy SLI, pozwalający na łączenie mocy obliczeniowej trzech kart graficznych bazujących na układzie GeForce GTX 670.


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
6G według Samsunga
16 lipca 2020
Koreański producent elektroniki ma własną wizję sieci łączności kolejnej generacji.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto