A A A

GPS z przewodnikiem turystycznym

19 lipca 2010, 10:40
GPS z przewodnikiem turystycznym

Lark wprowadza na rynek nowy system nawigacyjny LarkMap. LarkMap to połączenie prostej w obsłudze nawigacji z przewodnikiem turystycznym – użytkownik może odsłuchać około 400 opowieści przewodnika, którym towarzyszą mapy turystyczne (m.in. szlaki turystyczne, rowerowe, kajakowe, trasy narciarske, bunkry).

Nawigacja dostępna będzie pod koniec lipca, początkowo na dwóch nowych urządzeniach z procesorem 400 MHz i z 4,3 i 5-calowym ekranem - Lark FreeBird 43.2LM i FreeBird 50.1 LM.

Zasoby mapowe LarkMap (bazują na mapach Copernicus) to blisko 500 000 km dróg z numeracją (praktycznie wszystkie przejezdne drogi w Polsce), 2,2 mln punktów adresowych, pełna baza miejscowości (ok. 53 000), ponad 2200 dokładnych planów miejscowości, w tym wszystkie miasta
z pełną bazą ulic, oraz blisko 100 000 aktualnych, sprawdzonych i faktycznie użytecznych obiektów POI, takich jak urzędy, centra handlowe, hotele, banki, bankomaty, stacje benzynowe czy atrakcje turystyczne. Użytkownik może dodawać własne punkty POI, eksportować je i importować.
O radarach i niebezpiecznych miejscach na drodze możemy być ostrzegani komunikatem głosowym.

Szczególnie dla użytkowników komunikujących się z innymi za pomocą CB radia przydatna będzie możliwość pokazywania na mapie słupków kilometrowych i hektometrowych.

Dodatkowa treść turystyczna dostępna jest dla takich regionów jak: Tatrzański Park Narodowy, Beskid Śląski i Żywiecki, Karkonosze, Bieszczady, Wielkie Jeziora Mazurskie, Suwalszczyzna, Okolice Warszawy, okolice Łodzi.

Informacje turystyczne na mapach zawierają:
- Poziomice, szczyty górskie, punkty widokowe, przełęcze, jaskinie
- Szlaki turystyczne: piesze, rowerowe, kajakowe
- Trasy narciarskie, ośrodki narciarskie, wyciągi
- Batymetria jezior (głębokość pokazana w postaci warstwic), porty, przystanie, stanice, przeszkody wodne, wypożyczalnie sprzętu wodnego
- Zabytki i miejsca historyczne: bunkry, pola bitew, zamki, twierdze, pomniki
- Obiekty sakralne: klasztory, kościoły, cerkwie

LarkMap oferuje również multimedialny przewodnik. Kiedy zbliżamy się do ciekawego turystycznie obiektu,  w lewym górnym rogu pojawia się klawisz PLAY. Po jego naciśnięciu, lektor opowie nam o mijanym obiekcie. W bazie jest około 400 takich komunikatów krajoznawczych i zbiór ten ma być stale poszerzany.

Dodatkowo dostępnych jest wiele tras wycieczek krajoznawczych z komunikatami głosowymi. Wśród nich są:
- Trasa Chopinowska - całodzienna, ponad 250 km wycieczka po Warszawie i okolicach (np. Żelazowa Wola) uwzględniająca miejsca związane z kompozytorem
- Szlak Piastowski
- Trasa Kórnicka
- Trasy Wolin-Uznam
- Wycieczka po Płocku
- Wycieczka po Bolesławcu
- Wycieczka po Warszawie
- Wycieczka po Krainie Lessowych Wąwozów


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościSamsung planuje nowy tablet
23 stycznia 2019
Koreańska marka wciąż wierzy w tablety. Z tego powodu przygotowuje się do prezentacji nowego modelu z Androidem.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto