A A A

Gadający spinacz wróci jako emoji?

15 lipca 2021, 16:00
Microsoft nie zapomina o legendarnym asystencie pakietu Office.
Gadający spinacz wróci jako emoji?

Powrót Clippy'ego

Niedawno informowaliśmy, że Spinacz (Clippy) – asystent użytkownika w pakiecie Office 97, który (przynajmniej teoretycznie) – miał pomagać w posługiwaniu się programami biurowymi – pojawił się w jednym z nowych teł do narzędzia Microsoft Teams.

Firma najwyraźniej postanowiła pójść za ciosem i ponownie przypomnieć użytkownikom o gadającym spinaczu biurowym. Microsoft opublikował na Twitterze poświęcony Clippy'emu wpis z zapowiedzią, że jeśli otrzyma on 20 tysięcy polubień, emotikon spinacza biurowego pojawi się w pakiecie w Microsoft 365.

Choć wpis obecnie zebrał już ponad 135 tysięcy polubień, Microsoft nie ogłosił jeszcze oficjalnie wprowadzenia Clippy'ego jako emoji.

 

„Ukochany" asystent

Działający w Office 97 Clippy był albo kochany, albo nienawidzony – jego nachalność i nieporadność irytowały wielu użytkowników. Wyśmiewany przez nich Spinacz został usunięty z Office'a w 2001 roku i od tego czasu pojawia się jedynie we wciąż tworzonych memach. Od niedawna Microsoft zdaje się wspominać Clippy'ego z nostalgią (niekoniecznie podzielaną przez użytkowników) – przy okazji umieszczenia go w tle do Microsoft Teams, firma zaczepnie stwierdziła, że Clippy mógł być niezrozumiany, ponieważ zwyczajnie wyprzedzał swoje czasy.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto