A A A

Gadu-Gadu największa awaria w historii programu

22 maja 2009, 13:47
Wczoraj od około godziny 18.00 do prawie 1.00 użytkownicy najpopularniejszego nad Wisłą komunikatora mieli przymusową przerwę w pogawędkach. W żaden sposób nie można się było połączyć z siecią. Nie działał także portal Gadu-Gadu.pl, serwis Mojageneracja.pl i Blip.pl - wszystkie są własnością GG Network S.A.
Gadu-Gadu  największa awaria w historii programu

Tak dużej awarii nie przypominają sobie nawet najstarsi użytkownicy komunikatora GG. Monitory pokazywały, że zarówno hub, jak i serwery działają. Dopiero po wizycie na portalu GG można było być prawie pewnym, że wina leży po stronie producenta programu. Awaria zaowocowała także przerwą w pracy większości serwisów należących do spółki GG Network S.A. Skąd tak długa przerwa?

Przed chwilą Jarosław Rybus, rzecznik prasowy GG Network, powiedział PC Formatowi, że usuwanie usterki trwało kilka godzin. Obecnie nadal trwają prace nad ustaleniem przyczyny awarii. Rybus zapytany, czy uszkodzenie powstało z przyczyn niezależnych, czy też było efektem działań osób trzecich, odpowiedział (fragment rozmowy z GG):

~ Jarek Rybus [Gadu-Gadu], 2009-05-22 13:04:20: wg wstępnego rozeznania nie był to atak.
~ Jarek Rybus [Gadu-Gadu], 2009-05-22 13:06:47: ...ale wolimy sprawdzić, zanim coś więcej powiemy.

Poczekamy zatem na wynik prac i oficjalny komunikat spółki.

Źródło: Informacja własna

[Aktualizacja]

Komunikat spółki GG Network S.A.:

Awaria, która miała miejsce 21 maja wieczorem i zablokowała dostęp do serwisów GG, została opanowana w ciągu kilku godzin przez zespół administratorów i programistów.
Wszystkie serwisy pracują już poprawnie, są dostępne. Według dotychczasowej analizy, przyczyną awarii nie był atak na infrastrukturę ani na inne usługi spółki, przyczyna była związana z infrastrukturą dostępu do sieci, została zlokalizowana i usunięta. Administratorzy dokładają wszelkich starań, aby podobne zdarzenie nie miało już miejsca. Czwartkowa awaria była jedną z najpoważniejszych w historii Gadu-Gadu. Przepraszamy za wszelkie problemy związane z wczorajszą awarią.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto