A A A

Gadżety od Manty dla fanów aktywnego wypoczynku

2 grudnia 2011, 12:56
Gadżety od Manty dla fanów aktywnego wypoczynku

Firma Manta Multimedia wprowadza na polski rynek okulary polaryzujące Cyber Eye HD.

Okulary Manty nagrywają obraz w popularnym formacie AVI oraz umożliwiają komunikację z komputerem osobistym, dzięki czemu każdy z filmów łatwo można wgrać do serwisów takich jak Facebook, YouTube czy Vimeo. Kamera wyposażona jest w gniazdo MicroSD i nagrywa filmy na tego typu kartach pamięci. Karta o pojemności 2GB umożliwia zapis około 50 minut materiału wideo w HD. Producent zapewnia, że dzięki wysokiej jakości optyce zastosowanej w kamerze, nagrywany obraz jest w jakości HD i nie gubi ostrości podczas dynamicznych przejazdów narciarskich czy rowerowych. Baterie wykorzystane w urządzeniu Manty gwarantują 3 godziny ciągłej pracy.

Dodatkowo, okulary Manty posiadają soczewki polaryzujące i mogą posłużyć jako zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Soczewki polaryzacyjne mają dwie podstawowe zalety: pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych i neutralizują oślepiające refleksy, powstające wówczas gdy światło odbija się od mokrej drogi, powierzchni wody lub śniegu.

Na polskim rynku dostępna jest również mini-kamera Manta Adventure Eye. Mierząca zaledwie 20 mm szerokości, Manta Adventure Eye zapewnia obraz HD w rozdzielczości 720x480p z prędkością do 30 klatek na sekundę. Wszystko to w cenie, nie przekraczającej 79 PLN.

Manta Adventure Eye posiada również aktywację głosową, co może okazać się sporym ułatwieniem szczególnie w przypadku nagrań sportów ekstremalnych. Dzięki kompresji M-JPG, filmy nagrane przez Manta Adventure Eye nie wymagają dodatkowej konwersji. Urządzenie posiada także wbudowane złącze USB 2.0 oraz obsługuje karty Micro SD do 16GB.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto