A A A

Galaxy S II - nowe szaty króla

14 lutego 2011, 10:59
Galaxy S II - nowe szaty króla

Galaxy S II to to najszybszy telefon w dotychczasowej ofercie Samsunga, oparty na dwurdzeniowym procesorze, wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji, zamkniętych w obudowie o grubości 8,49 mm.

Galaxy S II działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3, który jest najnowszą wersją najpopularniejszego na świecie systemu telefonów komórkowych. Zintegrowano w nim także wiele funkcji gwarantujących stały dostęp do muzyki, gier, książek, magazynów i sieci społecznościowych.

Wbudowany w telefon Samsung Galaxy S II dwurdzeniowy procesor 1GHz gwarantuje dużą wydajność, w tym wielozadaniowość i możliwość szybkiego przełączania się między aplikacjami, przeglądania stron internetowych, porównywalnego z prędkością oferowaną przez komputery PC. Dodatkowo, sprzętowe wsparcie dla wyświetlania grafiki trójwymiarowej powoduje, że obraz w grach wyświetlany jest bardziej płynnie.

Dzięki zgodności ze standardem 4G (HSPA+) możliwe jest pobierane danych z Internetu z prędkością do 21 Mb/s. Komunikację z dodatkowymi akcesoriami zapewnia zgodność ze standardem Bluetooth 3.0+HS. Użytkownicy mogą skorzystać także z aparatu fotograficznego o rozdzielczości 8 megapikseli oraz zapisywać filmy w standardzie 1080p HD. Dzięki usłudze AllShare możliwe staje się także współdzielenie treści z innymi urządzeniami dołączonymi do tej samej sieci.

Samsung Galaxy S II wyposażony jest w ekran Super AMOLED Plus o przekątnej 4,27 cala. Dzięki technologii RealStripe i znacznie zwiększonej liczbie subpikseli, na ekranie pojawia się znacznie więcej szczegółów, a wyświetlany obraz wygląda bardziej ostro. Zwiększony został także kąt widzenia i kontrast, co można zauważyć szczególnie podczas korzystania z telefonu na zewnątrz.

Nowe usługi głosowe w Samsung Galaxy S II otwierają jeszcze więcej możliwości niż dotychczas. Dzięki komendom głosowym można teraz uruchamiać aplikacje, inicjować rozmowy czy działalność w serwisach społecznościowych. Telefon jest także w stanie przeczytać otrzymanego SMS-a lub przetłumaczyć na inny język wygłoszoną frazę, wypowiadając lub wyświetlając na ekranie wynik tłumaczenia.


Krzysztof Gudowski / Informacja prasowa
Tagi: komórki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto