A A A

Gamingowe monitory ASUS

27 kwietnia 2016, 10:00
ASUS zaprezentował najnowsze modele monitorów dla graczy z serii MG - MG248Q, MG28UQ i MG24UQ. Wszystkie monitory z tej serii zostały wyposażone w technologię Adaptive-Sync , która ma na celu zapewnić płynny obraz w grach.
Gamingowe monitory ASUS

MG248Q - wyjątkowo wysoka częstotliwość odświeżania 144Hz i szybki, 1ms, czas reakcji

Zaprojektowany z myślą o dynamicznych grach, w których szczególnie liczy się wysokie tempo, 24-calowy gamingowy MG248Q o szybkim czasie reakcji na poziomie 1ms umożliwia graczom natychmiastową odpowiedź na to, co aktualnie dzieje się na ekranie. Wyjątkowa częstotliwość odświeżania 144Hz eliminuje problem lagów czy rozmycia ruchu, a technologia Adaptive-Sync pozwala zapomnieć o rwaniu i drganiu obrazu, zapewniając użytkownikom płynną rozgrywkę. MG248Q jest kompatybilny z zestawem NVIDIA 3D Vision 2, zapewniając dostęp do rozrywki w 3D. Posiada różnorodne możliwości połączeń, w tym port dual-link DVI-D, DisplayPort 1,2 i HDMI (v1.4), dzięki którym można podłączyć go do różnych urządzeń multimedialnych.

MG28UQ i MG24UQ - technologia 4K UHD

Jako pierwsze w serii MG prezentowane monitory zostały wyposażone w panel 4K UHD (3840 x 2160), który zapewnia niezwykle precyzyjny obraz z myślą o grach mocno obciążających układ graficzny. 28-calowy MG28UQ wyróżnia się gęstością pikseli na poziomie 157ppi, a 23,6-calowy MG24UQ - na poziomie186ppi. Obydwa modele zapewniają realistyczny obraz i wyraźny, czytelny odczyt tekstu. Wyposażono je w technologię Adaptive-Sync, która zapewnia płynną rozgrywkę i daje graczom przewagę podczas gry w najnowsze tytuły. Nowe monitory serii MG zostały stworzone, by spełniać potrzeby najbardziej wymagających graczy. MG28UQ z czasem reakcji 1ms idealnie sprawdzi się w przypadku tytułów o wyjątkowo szybkim tempie gry, np. w grach FPS. Z kolei MG24UQ wykorzystuje panel IPS o szerokim kącie widzenia 178°, odwzorowuje 100% zakresu barw sRGB i ma współczynnik kontrastu 100 000 000:1, zapewniając realistyczny obraz o minimalnym poziomie zniekształceń i zmiany koloru.

MG28UQ i MG24UQ pozwalają użytkownikom cieszyć się płynnym odtwarzaniem plików 4K UHD, dzięki częstotliwości odświeżania 60Hz i natywnej obsłudze 4K UHD przez DisplayPort 1.2 i HDMI (v 2.0). Poza wymienionymi opcjami łączności, MG28UQ ma jeszcze dwa porty USB 3.0, które szybko naładują urządzenia mobilne.

Nowy ASUS DisplayWidget ułatwia dostęp do ustawień wyświetlacza

ASUS DisplayWidget to intuicyjna aplikacja, która pozwala w prosty i szybki sposób podkręcić ustawienia monitora lub dostosować technologie ASUS GameVisual, App Sync czy Ultra-Low Blue Light do potrzeb użytkownika. Dzięki ASUS DisplayWidget dostęp do nich jest teraz o wiele szybszy i prostszy - wystarczy skorzystać z menu wyświetlanego na ekranie (OSD), klawiszy lub joysticka.

Technologia ASUS GameVisual oferuje sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS i sRGB), dostosowanych do różnych gatunków gier. Tę unikatową funkcję można łatwo wywołać odpowiednim przyciskiem szybkiego dostępu albo poprzez menu OSD. Każdy tryb można dopasować do swoich potrzeb, a dodatkowy tryb użytkownika pozwoli zapisać dodatkowy profil. Co więcej, wszystkie ustawienia GameVisual można zapisać w formacie AXML i udostępnić je innemu użytkownikowi, z takim samym monitorem.

App Sync pozwala przypisać konkretne tryby ASUS GameVisual do poszczególnych aplikacji i upewnić się, że monitor działa w odpowiednim trybie, gdy te programy są uruchamiane. Użytkownicy mają również możliwość zmiany przypisanych ustawień.

DisplayWidget daje z kolei dostęp do ustawień filtrów niebieskiego światła. Technologia ASUS Ultra-Low Blue Light redukuje emisję niebieskiego światła generowanego przez wyświetlacz i oferuje wybór jednego z czterech filtrów, które będą odpowiednie do konkretnego zadania. DisplayWidget udostępnia również skróty do rotacji obrazu pomocne przy pracy z długimi dokumentami.

Technologie ASUS GamePlus

Prezentowane monitory posiadają klawisz szybkiego dostępu GamePlus, który oferuje szereg ułatwień dla graczy, takich jak nakładki na celownik, minutnik czy licznik FPS (frames per second). Monitory posiadają także funkcję wyrównania obrazu, ułatwiającą pracę na wielu wyświetlaczach jednocześnie. MG248Q, MG28UQ i MG24UQ zostały wyposażone w 5-way OSD Navigation Joystick, który jest używany do sterowania OSD. To sprawia, że wszelkie regulacje monitora są niezwykle łatwe i szybkie, co znacznie poprawia wygodę użytkownika.

Ergonomiczna konstrukcja i możliwość montażu na ścianie

MG248Q, MG28UQ i MG24UQ zostały zaprojektowane z myślą o wielogodzinnych sesjach gamingowych. Wyróżniają się ergonomicznym designem i możliwością regulacji nachylenia, obrotu w poziomie i pionie oraz wysokości, dzięki czemu gracze mogą w pełni dostosować je do swoich upodobań. MG24UQ i MG28UQ można z łatwością odłączyć od podstawki dzięki specjalnej konstrukcji z zatrzaskiem, a wszystkie modele można montować na ścianie zgodnie ze standardem VESA, oszczędzając przestrzeń.

ASUS MG28UQ, MG24UQ i MG248Q są już dostępne w ogólnej sprzedaży.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto