A A A

Gamingowe monitory z technologią Quantum Dot

30 sierpnia 2016, 10:00
Podczas targów IFA 2016 Samsung Electronics zaprezentuje nowe monitory, stworzone specjalnie z myślą o miłośnikach gier wideo. Wyposażone je między innymi w technologię kropek kwantowych, odświeżanie skalowane do 144Hz (100Hz CF791) czy czas reakcji na poziomie 1ms (4ms CF791).
Gamingowe monitory z technologią Quantum Dot

Samsung CFG70 i CF791 to pierwsze zakrzywione monitory do gier w technologii kropek kwantowych, Które wyświetlają żywe kolory w całej 125% przestrzeni barw sRGB, przy czym w ich konstrukcji zastosowano bezpieczne dla środowiska rozwiązania nie zawierające kadmu. Precyzyjne podświetlanie uwypukla szereg szczegółów gier zarówno w jasnych, jak i ciemnych ustawieniach.

Wychodząc naprzeciwko fanom gier wideo, każdy monitor CFG70 i CF791 przed wysyłką przechodzi rygorystyczną kalibrację fabryczną. Proces ten obejmuje optymalizację ustawień, w tym poziomu czerni za pomocą korekcji gamma w celu uzyskania zwiększonej jasności. Dostosowywane są również poziomy bilansu bieli do zarządzania temperaturą.

Technologia kropek kwantowych firmy Samsung została już zastosowana w telewizorach UHD tej firmy. Zgodnie z innowacyjnością będącą tematem przewodnim targów IFA 2016, Samsung zaprezentuje, w jaki sposób wykorzystanie tego rozwiązania w CFG70 i CF791 sprawia, że gry wideo zyskują nowy wymiar.

Konstrukcja „Super Arena" CFG70 z krzywizną 1800R, dźwiękiem oraz podświetleniem LED, pozwala graczom w pełni przeżyć emocje ulubionej gry. Ekran ten oferuje również czas reakcji wynoszący 1ms MPRT, jako pierwszy na rynku w kategorii VA. Elastycznie regulowana częstotliwość odświeżania (do 144Hz) zapewnia ponadto płynne wyświetlanie obrazu.

Aby jeszcze bardziej uprościć zarządzanie grą, CFG70 zawiera łatwy w obsłudze interfejs Samsung Gaming UX OSD. Podczas gry można uzyskać dostęp do pulpitu ekranowego intuicyjnego interfejsu użytkownika, na którym w jednym miejscu wyświetlić można wszystkie podstawowe ustawienia, od czasu reakcji po częstotliwość odświeżania. Gracze mogą również łatwo dostosować ustawienia za pomocą klawiszy skrótów umieszczonych w łatwo dostępnym miejscu na dolnej ramce.

Za sprawą krzywizny 1500R CF791 firmy Samsung jest najbardziej zakrzywionym monitorem do gier spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. W połączeniu z częstotliwością odświeżania 100Hz, czasem reakcji 4 ms i wbudowaną technologią AMD FreeSync - funkcją, która synchronizuje częstotliwości odświeżania ekranu z kartami graficznymi dla graczy obsługującymi standard Adaptive Sync - monitor CF791 oferuje spójne wyświetlanie na całym ekranie. Poza tym współczynnik proporcji wynoszący 21:9 dodatkowo pozwala zachować znakomitej jakości obraz podczas gier wykorzystujących funkcję multi-screen.

Oba modele monitorów zostały tak zaprojektowane, aby gracze mogli bardzo wygodnie i szybko regulować położenie monitora w dogodnej pozycji, dopasowując do aktualnych potrzeb i rodzaju gry.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto