A A A

Garmin fēnix - zegarek z GPS dla podróżników

25 lipca 2012, 15:29
Garmin fēnix - zegarek z GPS dla podróżników

Garmin prezentuje pierwszy zegarek GPS dla entuzjastów gór i poszukiwaczy przygód – fēnix. Urządzenie oferuje zaawansowane funkcje nawigacji satelitarnej i szerokie możliwości pomiarów.

Zegarek fēnix oferuje narzędzia nawigacyjne, pozwalające na planowanie wycieczek, wyznaczanie tras i zapisywanie punktów orientacyjnych, czyli waypointów. Umożliwia nawigację do wyznaczonych współrzędnych geograficznych, wzdłuż określonej ścieżki czy trasy, do waypointów, innego wybranego punktu lub na azymut. Strzałka nawigacyjna kieruje do celu, a najnowsza funkcja Garmin TracBack gwarantuje szybkie wyznaczenie bezpiecznej drogi powrotnej. Dzięki temu podróżnicy górscy mogą czuć się pewnie i ze spokojem osiągać wyznaczone cele i szczyty. Korzystając z aplikacji BaseCampTM, użytkownicy mogą z łatwością zaplanować z wyprzedzeniem swoje wycieczki i wyznaczyć trasy do pokonania, dzieląc się jednocześnie swoimi przygodami z przyjaciółmi i rodziną.

W urządzeniu znajdziemy również wgraną podstawową mapę świata. Zegarek, za pomocą systemu ANT+ oraz technologii Bluetooth, może bezprzewodowo łączyć się z komputerem i kompatybilnymi urządzeniami Garmin oraz współdzielić zaplanowane trasy czy wyznaczone waypointy. Aplikacja mobilna Basecamp pozwala na transfer danych z zegarka do wybranych modeli smartfonów , co pozwala na analizę mapy i tras na większym ekranie i z lepszą dokładnością.

Wysokościomierz, Barometr, Kompas

Wbudowane czujniki - wysokościomierz, barometr i kompas zapewniają użytkownikowi dostęp do aktualnych informacji. Wysokościomierz pokazuje dane o wysokości n.p.m., co pozwala na analizę wspinania się i schodzenia. Barometr, dzięki opcji analizy krótkoterminowych trendów zmian ciśnienia, może być wykorzystywany do prognozowania zmian pogody. 3-osiowy kompas określa kierunek niezależnie od tego, czy stoimy w miejscu czy jesteśmy w ruchu. Za pomocą odbiornika GPS, fēnix automatycznie kalibruje czujniki i ustawia aktualny czas na podstawie lokalizacji. We współpracy z tempe, zewnętrznym czujnikiem temperatury od Garmina, jest pierwszym na rynku zegarkiem z opcją podawania dokładnej temperatury otoczenia.

Zaawansowane możliwości pomiaru

Analogicznie do zegarków Garmin dla biegaczy, fēnix oferuje zaawansowane opcje pomiarowe dla entuzjastów górskich wycieczek, narciarstwa wysokogórskiego czy biegów przełajowych. Ambitni amatorzy sportów górskich mogą śledzić swoje postępy także podczas codziennych treningów, nie tylko w górach. Zegarek liczy okrążenia i kontroluje dystans, prędkość pionową (wznoszenia/opadania), tempo i inne. Jest również kompatybilny z monitorem pracy serca Garmin oraz czujnikami prędkości i kadencji do jazdy na rowerze. Dane wyświetlane na zegarku można personalizować zależnie od potrzeb i preferencji.

Zaprojektowany do przetrwania w trudnych warunkach

Zegarek fēnix sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Wytrzymała obudowa chroni przed wstrząsami, a ekran wykonany jest z materiału odpornego na zadrapania. Zegarek jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD z podświetleniem LED i solidny poliuretanowy pasek. Urządzenie jest także wodoodporne do głębokości 50 metrów. W trybie GPS, fēnix pracuje na baterii do 16 godzin, a nowa funkcja UltraTrac wydłuża ten czas aż do 50 godzin (zależnie od ustawień). W trybie zegarka akumulator fēnixa wytrzymuje nawet do 6 tygodni, oferując funkcje budzika, alarmów wibracyjnych, wyboru dźwięku, stopera i zegarka pokazującego kilka stref czasowych jednocześnie.

Garmin fēnix pojawi się w sprzedaży w Polsce jeszcze w trzecim kwartale 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399,99 euro brutto. Czujnik temperatury tempeTM jest opcjonalnym akcesorium w sugerowanej cenie detalicznej 29,99 euro. Poliuretanowy pasek do zegarka dostępny jest w dwóch kolorach – oliwkowym i pomarańczowym. Dodatkowo użytkownik może nabyć pasek skórzany.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto