A A A

Garmin fēnix 2 – GPS fanów sportowców

27 lutego 2014, 09:20
Garmin fēnix 2 ma być zegarkiem GPS przeznaczonym dla sportowców i amatorów aktywności na wolnym powietrzu, który łączy w sobie funkcje nawigacyjne i sportowe.
Garmin fēnix 2 – GPS fanów sportowców

Fēnix 2 to druga generacja outdoorowego zegarka GPS, który oprócz możliwości nawigacyjnych wyposażony został w funkcje treningowe wspomagające różne dyscypliny sportowe, zaktualizowany interfejs użytkownika i rozbudowane możliwości współpracy ze smartfonem. Fēnix 2 w czasie rzeczywistym informuje o postępach i pomaga w osiągnięciu założonych celów treningowych. Przykładowo, znajomość parametrów dynamiki biegu, dostarczanych przez zegarek fēnix 2, pomaga usprawnić technikę i styl biegania. Ponadto, urządzenie wyposażono w odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas, które zapewniają dokładną nawigację w każdym terenie.

- Zegarek fēnix 2 łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie Garmin z segmentów fitness i outdoor zamknięte w niewielkiej obudowie. Jest doskonałym towarzyszem ambitnych sportowców i amatorów aktywności na wolnym powietrzu - mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. - Użytkownicy mogą wygodnie przełączać się między różnymi trybami i funkcjami zegarka - od narzędzi treningowych, takich jak Szacunkowy pułap tlenowy, Virtual Partner i Asystent Odpoczynku, przez funkcje nawigacyjne, np. TracBack® aż po tryb Ski i funkcje Smart Notifications oraz LiveTrack - dodał.

Fēnix 2 to pierwszy outdoorowy zegarek Garmina wyposażony w tak zaawansowane funkcje treningowe, co czyni go odpowiednim rozwiązaniem np. dla ultramaratończyków czy biegaczy przełajowych. Fēnix 2 wyświetla na bieżąco takie parametry jak dystans, czas, tempo i tętno (czujnik tętna dostępny osobno) oraz zaawansowane dane dotyczące dynamiki biegu. Podobnie jak Forerunner 620, fēnix 2 monitoruje szacowany pułap tlenowy, umożliwiając ocenę poziomu sprawności biegacza. Ponadto, dzięki funkcji Asystent Odpoczynku, zegarek określa czas potrzebny do regeneracji po treningu, a po rozpoczęciu ćwiczeń ocenia, czy organizm jest już gotowy do kolejnego wysiłku.
W połączeniu z czujnikiem HRM-Run,  fēnix 2 mierzy parametry dynamiki biegu, takie jak rytm, odchylenie pionowe i czas kontaktu z podłożem, dostarczając tym samym informacji o technice biegacza i umożliwiając poprawę wyników. Funkcja Virtual Partner pozwala na ustawienie czasu, dystansu lub określonej prędkości, tak aby w czasie treningu móc rywalizować i porównywać swoje dane z parametrami wirtualnego przeciwnika. Wbudowany akcelerometr pozwala śledzić dystans i tempo nawet w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak sale treningowe, bez konieczności stosowania dodatkowych czujników na nogę.
Pozostań w kontakcie

Dzięki możliwościom bezprzewodowej technologii Bluetooth, dane rejestrowane przez zegarek fēnix 2 są na bieżąco przesyłane za pośrednictwem kompatybilnego smartfona z aplikacją Garmin Connect Mobile do serwisu Garmin Connect. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić własne postępy oraz angażować w swoją pasję rodzinę i znajomych. Funkcja LiveTrack umożliwia zaproszenie bliskich za pośrednictwem e-maila lub serwisów społecznościowych do śledzenia na żywo naszych treningowych zmagań, z uwzględnieniem informacji o aktualnej pozycji i szczegółów sesji. Dzięki dodatkowym danym z satelit zsynchronizowanym z Garmin Connect, urządzenie łapie sygnał GPS dużo szybciej.

Różne dyscypliny

Intuicyjne menu zegarka fēnix 2 pozwala przełączać się między różnymi trybami aktywności. Do wyboru mamy dedykowane profile, które uwzględniają istotne dla danej dyscypliny parametry. Poza popularnymi rodzajami aktywności, takimi jak bieganie, jazda na rowerze czy wspinaczka, fēnix 2 posiada również tryb Ski-Board, XC Ski oraz Swim, stanowiąc tym samym niezwykle wszechstronne narzędzie dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe.

Tryb Ski-Board przeznaczony dla narciarzy i snowboardzistów umożliwia rejestrowanie parametrów jazdy, automatycznie zatrzymując pomiar czasu i dystansu, kiedy się zatrzymujemy lub korzystamy z wyciągu. Zegarek uruchamia się automatycznie przy kolejnych zjazdach, a każdy z nich liczony jest osobno, dzięki czemu możemy obserwować parametry indywidualnie dla każdego zjazdu.

W zestawie z zegarkiem otrzymujemy specjalny rozszerzany pasek, który pozwala założyć zegarek np. na rękaw kurtki, dzięki czemu dane będą widoczne nawet jeśli nosimy na sobie zimową odzież. W trybie Swim zegarek fēnix 2 rejestruje wymachy ramion, dystans, tempo i czas zarówno w otwartych, jak i zamkniętych akwenach. Podczas pływania na basenie zegarek mierzy długość toru, rozpoznaje styl, jakim pływamy oraz oblicza nasz wynik SWOLF, na podstawie którego można zmierzyć swoją efektywność.

Nawigacja w terenie

Podobnie jak poprzednik, fēnix 2 został wyposażony w odbiornik GPS, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas. Dzięki temu stanowi on w pełni funkcjonalne narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, zapis wykresu śladu, tworzenie tras i dodawanie waypointów, np. campingów. Funkcja TracBack pozwala wrócić po własnych śladach do punktu startowego, a pamięć zegarka pomieści 10 000 punktów i 1000 waypointów, które można łatwo udostępniać kompatybilnym urządzeniom Garmin i smartfonom lub przesyłać do serwisu BaseCamp.

Obudowa i wykonanie

Stalowa, wodoodporna obudowa zegarka fēnix 2 została zaprojektowana w taki sposób, aby sprostać najbardziej wymagającym warunkom zewnętrznym. Odporne na zarysowania wypukłe szkło mineralne, wyświetlacz z trybem odwróconych kolorów i czerwonym podświetleniem LED sprawdzą sie zarówno podczas dłuższych wypraw, jak i na co dzień. Bateria, w zależności od ustawień, pozwala korzystać z zegarka do 50 godzin w trybie GPS lub przez pięć tygodni w trybie zegarka. Dodatkowo, dzięki funkcji Smart Notification, po sparowaniu fēnixa 2 z iPhonem 4S lub nowszym, możemy odbierać e-maile i wiadomości tekstowe bezpośrednio na ekranie zegarka, podczas gdy nasz smartfon jest bezpiecznie schowany w plecaku.

Zegarek fēnix 2 łączy się za pośrednictwem technologii ANT+ z czujnikiem tętna HRM-Run, czujnikiem temperatury tempe, czujnikiem prędkości/kadencji i miernikiem mocy  Vector, dostarczając tym samym kolejnych istotnych danych o naszej aktywności. Łączność ANT+ umożliwia także korzystanie z zegarka fēnix 2 jako pilota do zdalnego sterowania kamerami VIRB i VIRB Elite.

Fēnix 2 będzie dostępny w sprzedaży w marcu 2014 w sugerowanej cenie detalicznej 399 euro i 449 euro (w zestawie z czujnikiem HRM-Run).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dzujo
27 lutego 2014, 09:32
Fajny sprzęt, ale cena zwala z nóg
definitywnie nie zwala z nóg
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto