A A A

Gdy wystarczy zwykły telefon

26 lipca 2019, 15:10
Fińska spółka HMD Global zaprezentowała dwa budżetowe aparaty komórkowe marki Nokia.
Gdy wystarczy zwykły telefon

Do sklepów trafią niebawem dwie komórki: klasyczny telefon Nokia 105 oraz wyposażona w modem Nokia 220 4G.

Model Nokia 105 jest odświeżoną, czwartą już wersją telefonu, którego premiera odbyła się w 2017 roku. W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym aparatem obsługującym funkcje takie jak te znane z komórek działających w sieciach drugiej generacji (GSM). Użytkownik ma do dyspozycji dużą, czytelną klawiaturę oraz ekran o przekątnej 1,7 cala i rozdzielczości 120×160 pikseli, wyświetlający 65 tysięcy kolorów. Aparat obsługuje dwie karty SIM i pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne albo wysyłać SMS-y.

Całość uzupełnia radio FM (działające bez potrzeby użycia słuchawek w roli anteny), latarka LED i zestaw sześciu gier pochodzących z wytwórni Gameloft. Czas pracy w trybie oczekiwania sięga 619 godzin (czas prowadzenia rozmów przekracza 14 godzin). Aparat ma pojawić się w naszym kraju w październiku; będzie kosztował około 80 złotych.

Nokia 220 4G powstała z myślą o użytkownikach łączących się z Internetem. Aparat jest zgodny ze standardem 2G i został wyposażony w modem 4G (LTE). Model został przygotowany w wersji przystosowanej do obsługi jednej lub dwóch kart SIM.

Ekran TFT o przekątnej 2,4 cala (i proporcjach 4:3) ma rozdzielczość 240×320 pikseli i potrafi wyświetlić obraz w 256 tysiącach kolorów. Nokia 220 została wyposażona w kamerę 0,3 megapiksela i może zapisać filmy w rozdzielczości 320p i przy 15 klatkach na sekundę.

Wśród dodatków należy wymienić radio FM i odtwarzacz plików MP3/WAV/AAC oraz wideo w standardzie MP4/H.264. Na liście gier znajduje się nieśmiertelny „wąż". Czas pracy w trybie oczekiwania wynosi 648 godzin; w przypadku prowadzenia rozmów przekracza 6 godzin. Telefon będzie kosztował w Polsce ok. 180 zł.

Obudowy obydwu opisywanych modeli wykonano z poliwęglanu barwionego objętościowo: oznacza to, że nawet pojawiające się wraz z upływem czasu rysy i odpryski na korpusie nie rzucają się w oczy – całość ma kolor taki sam, jak telefon bez skaz mechanicznych.

fot. HMD Global


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto