A A A

Gdzie znajdę właściwe gniazdko?

17 grudnia 2019, 08:00
Wyszukiwarka stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Mapach Google'a została wzbogacona o nowy filtr.
Gdzie znajdę właściwe gniazdko?

Koncern z Mountain View już kilkanaście miesięcy temu dodał do aplikacji Mapy Google funkcję wyszukiwania stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV).

Zdarza się jednak, że sama znajomość położenia stacji to za mało. Producenci samochodów elektrycznych stosują bowiem odmienne typy złączy służących do ładowania pojazdów. Przykładowo, Tesla korzysta z własnej, opatentowanej wtyczki, auta Nissana i Mitsubishi są zgodne ze standardem CHAdeMO, a w przypadku BMW ładowanie odbywa się za pośrednictwem złącza CCS.

Serwis Android Police zauważył, że w aplikacji Mapy Google działającej pod kontrolą Androida pojawiła się właśnie funkcja filtrowania stacji ładowania pod względem dostępnych łączy. Do wyboru są gniazda J1772, CHAdeMO, CCS (Combo 1), CCS (Combo 2), Tesla oraz Typ 2. W aplikacji widać ponadto nową opcję „Ustawienia pojazdu elektrycznego", której można użyć do wskazania preferowanej wtyczki.

Na razie nowa funkcja działa w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. W kontynentalnej części Europy nie ma jeszcze możliwości filtrowania stacji pod względem wtyczek.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto