A A A

GeForce GTX 560 Ti z 448 procesorami strumieniowymi

2 grudnia 2011, 09:49
GeForce GTX 560 Ti z 448 procesorami strumieniowymi

GIGABYTE zaprezentował nową kartę graficzną GV-N560448-13I. Karta jest zbudowana na chipsecie NVIDIA GeForce GTX 560 Ti z 448 rdzeniami graficznymi, wykonanym w procesie technologicznym 40nm i wyposażona w 1280 MB pamięci GDDR5.

Karta została wyposażona w system chłodzenia WINDFORCE 3X, składający się z trzech cichych wentylatorów PWM, które są względem siebie pochylone co zmniejsza ich turbulencje; dwóch 8mm miedzianych rurek cieplnych i wyjątkowo dużej (140x86mm) komory parowej, zapewniającej szybsze rozpraszanie ciepła. Wykorzystanie zjawiska kapilarnego polega na skraplaniu się pary, która opadając na dno, gdzie jest podgrzewana i z powrotem zmienia stan skupienia na gazowy. Następnie wędruje ku górze, jest ochładzana, znów staje się cieczą i proces chłodzenia powtarza się. Cykle parowania i kondensacji zapewniają skuteczne chłodzenie i optymalną temperaturę pracy.

Według zapewnień producenta - technologia Ultra Durable VGA, zastosowana w karcie GV-N560448-13I, zapewnia większą podatność na overlocking, niższą temperaturę pracy GPU i wyższą wydajność. Wysokie parametry pracy uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu podwójnej warstwy miedzi w płytce PCB, użyciu modułów pamięci renomowanych firm Samsung oraz Hynix, oryginalnych japońskich kondensatorów, cewek z rdzeniem ferrytowym oraz tranzystorów MOSFET o obniżonej rezystancji.

Więcej informacji na temat karty graficznej GIGABYTE GV-N560448-13I można znaleźć na stronie producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto