A A A

GeForce GTX Titan Z – najpotężniejsza grafika na rynku

26 marca 2014, 12:20
W trakcie tegorocznej konferencji GPU Technology, NVIDIA zaprezentowała najwydajniejszą kartę graficzną na świecie - GeForce GTX Titan Z.
GeForce GTX Titan Z – najpotężniejsza grafika na rynku

Titan Z wykorzystuje dwa procesory graficzne oparte na architekturze Kepler GK110 przekładające się na 5760 rdzeni CUDA (każdy po 2880 na GPU). Dodatkowo nowy GeForce posiada aż 12 GB pamięci GDDR5 o 384-bitowym interfejsie co w całości daje moc obliczeniową wynosząca 8(!) teraflopów.

Dodatkowo karta wykorzystuje 2-slotowe chłodzenie znane z poprzednich modeli składające się z dwóch radiatorów i wentylatora, a także spory wybór wejść z których warto wymienić dwa DVI, DisplayPort oraz HDMI.

GeForce GTX Titan Z ma trafić na rynek już w kwietniu tego roku. Niestety jak łatwo się domyśleć - za wysoką specyfikację trzeba będzie równie wiele zapłacić. Sugerowana cena karty wynosi 2999 dolarów, co w przeliczeniu daję nam ok 9000 tys. złotych.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
15 kwietnia 2014, 23:44
Dla celów gier wystarczy raczej np. 295X2, zważywszy, że np. wersja niereferencyjna od ASUS-a ma jeszcze chłodzenie hybrydowe, które zapewne pozwoli to mocno i bezpiecznie kręcić.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto