A A A

Gigabyte Aivia Osmium - mechaniczna klawiatura dla graczy

26 października 2012, 08:23
Gigabyte Aivia Osmium - mechaniczna klawiatura dla graczy

Gigabyte wprowadził do sprzedaży klawiaturę mechaniczną - Aivia Osmium. Model ten został stworzony z myślą o graczach, którzy oczekują wysokiej ergonomii oraz precyzji i cichej pracy.

Producent zapewnia, że klawiatura wykonana została z najwyższej jakości materiałów, między innymi z Osmu, metalu z rodziny platynowców. Dodatkowym atutem są przełączniki mechaniczne typu Cherry Red oraz port USB 3.0. Ponadto produkt Gigabyte wspiera technologię anti-ghosting, dzięki której klawiatura poprawnie odczytuje wiele klawiszy naciśniętych w tym samym momencie.

Przełączniki Cherry Red wykorzystane w budowie Aivia Osmium mają zagwarantować wysoki komfort pracy, nawet przy wielogodzinnym korzystaniu z klawiatury. Klawisze są odpowiednio wyprofilowane i wyróżniają się zoptymalizowaną siłą nacisku 45g. Ich skok został zredukowany do zaledwie 2mm, co zmniejsza czas reakcji. Gigabyte zachwala także wykorzystanie wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych dzięki czemu Aivia Osmium gwarantuje żywotność aż do 50 milionów naciśnięć.

Klawiatura została także wyposażona a port USB 3.0, który pozwala na korzystanie z tego interfejsu zaimplementowanego na płycie głównej. Dzięki temu jeśli nie masz złącza USB 3.0 w swojej obudowie a posiadasz płytę główną z obsługą tego standardu możesz w pełni wykorzystać jego możliwości podłączając np. dysk zewnętrzny do portu w klawiaturze.

Gigabyte zaimplementował w modelu Aivia Osmium technologię anti-ghost. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik otrzymuje możliwość stosowania kombinacji składających się z wielu klawiszy wciśniętych jednocześnie. Ponadto wykorzystanie silnika Gigabyte Ghost pozwala na definiowanie zaawansowanych makr. Intuicyjny interfejs do konfiguracji pozwala na zapisywanie i przełączanie pomiędzy profilami a każdy z nich możemy zdefiniować dla różnych gier. Klawiatura wyposażona jest w pięć pojedynczych klawiszy makr oraz pięć różnych profili gier dostosowywanych do indywidualnych preferencji. A rozbudowane oprogramowanie pozwala na przechowywanie do 70 makr.

Nowym elementem urządzenia są dwa analogowe, podświetlane pokrętła służące do kontrolowania głośności i poziomu podświetlenia klawiszy. Dodatkowo Osmium jest wyposażona w dostawianą podpórkę pod nadgarstek.

Sugerowana cena detaliczna klawiatury Aivia Osmium wynosi: 435,00 PLN brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto