A A A

Gigabyte GA-X79-UD3

21 grudnia 2011, 09:05
Gigabyte GA-X79-UD3

Firma Gigabyte zaprezentowała płytę główną GA-X79-UD3, stworzoną z myślą o użytkownikach szukających wydajnej konstrukcji w przystępnej cenie.

Pełną funkcjonalność płyty zapewniają cztery sloty PCI Express 3.0x16 (wszystkie wspierają technologie SLI i CrossFireX), sześć portów SATA-600, dwa porty eSata-600, cztery porty USB 3.0 (w tym dwa wyprowadzone na przedni panel) oraz 14 portów USB 2.0. GA-X79-UD3 wspiera również 7.1 kanałowy system audio obsługiwany przez najnowszy kodek Realtek ALC898 i pozwala na implementację aż czterech kart graficznych.

GA-X79-UD3 wspiera także opatentowaną technologię DualBIOS, czyli implementację na płycie dwóch kości BIOSu. Dzięki temu, w razie awarii jednej z kości, jest ona automatycznie zastępowana przez drugą. Płyta wyróżnia się też nowym interfejsem graficznym BIOSu oraz trybem 3D dla początkujących. Pozwala on zrozumieć mniej wprawnym użytkownikom, w jaki sposób ustawienia BIOSu wpływają na poszczególne obszary płyty głównej. Tryb UEFI jest natomiast przeznaczony dla overclockerów i zaawansowanych użytkowników, którzy chcą mieć maksymalną kontrolę nad swoim sprzętem.

Nowością na płycie jest autorski cyfrowy system zasilania „8+2+1”, który dostarcza osiem faz do sekcji głównego zasilania CPU (VTT), dwie do kontrolera pamięci (CPU VSA) i jedną do interfejsu PCI Ex oraz DMI (CPU VTT). Nad stabilnością pracy GA-X79-UD3 czuwają również wysokiej jakości kondensatory polimerowe i ferrytowe cewki, zapewniające niższe straty energii, a przez to wzrost wydajności nawet do 20%. Dodatkowo technologia OVP (Over Voltage Protection) chroni płytę przed skokami napięć na CPU i pamięci. Zaimplementowane na GA-X79-UD3 funkcje ułatwiają również podkręcanie i zwiększanie wydajności płyty.

Specyfikacja:


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto