A A A

Gigabyte GA-X79-UD7 i GA-X79-UD5

6 grudnia 2011, 08:45
Gigabyte GA-X79-UD7 i GA-X79-UD5

Gigabyte zaprezentował dwie płyty główne oparte na chipsecie X79, przeznaczone zarówno dla overclockerów, graczy jak i osób poszukujących wysokiej wydajności.

Gigabyte GA-X79-UD7

Płyta oparta została na chipsecie Intel X79 (LGA 2011), wspiera obsługę 4-ro kanałowych pamięci DDR3 i najnowszych procesorów Intel Core i7 drugiej generacji. Dodatkowo płyta wyposażona jest w złącza PCIe 3.0, które będą obsługiwać najnowsze karty graficzne. GA-X79-UD7 została zaprojektowana z myślą o overclockerach i w tym celu posiada szereg technologii, które ułatwią podkręcenie platformy. Do najważniejszych atutów płyty z perspektywy zaawansowanych oveclockerów należy zaliczyć specjalnie zmodyfikowane, cyfrowe układy zasilania, aż 16-faz zasilania sekcji CPU, optymalne rozmieszczenie slotów i złącz, jak również wykorzystane komponenty, które znacznie zwiększają możliwości OC tej platformy. GA-X79-UD7 posiada także kilka funkcji pomocnych w osiąganiu lepszych wyników OC: OC-VRM, OC-Touch, OC-PEG, i OC-DualBIOS.

OC-VRM to płaskie kondensatory, cewki z rdzeniem ferrytowym oraz tranzystory Driver-MOSFET, których zastosowanie umożliwia doskonałe zasilanie CPU, większą wydajność a przy tym niską temperaturę płyty głównej. OC-Touch jest to zestaw przycisków umieszczonych na płycie, za pomocą których można zmieniać częstotliwość CPU, bez konieczności restartu systemu. Technologia OC-PEG to dwa złącza zasilania SATA umieszczone z myślą o zapewnieniu lepszej stabilności slotów PCIe podczas wykorzystania wielu kart graficznych w trybie 4-way SLI i CrossfireX. OC-DualBIOS dzięki dwóm chipom BIOS’u pozwala użytkownikowi na swobodny wybór układu BIOS, z którego nastąpi rozruch komputera.

 

Gigabyte GA-X79-UD5

Podobnie jak opisywany wcześniej model, płyta ta posiada złącza PCIe 3.0, które podnoszą wydajność kart graficznych. Dodatkowo, GA-X79-UD5 cechują możliwości rozbudowy oraz wbudowany przycisk OC Button, za pomocą którego w szybki sposób można podnieść wydajność komputera. Łatwą zmianę ustawień BIOSu, niezbędną również podczas overclockingu, zapewni oparty na standardzie UEFI zupełnie nowy 3D BIOS. Posiada on interfejs, który pomoże zrozumieć, w jaki sposób ustawienia BIOSu wpływają na poszczególne obszary płyty głównej. Konstrukcja oferuje też wsparcie dla technologii On/Off Charge, dzięki której można naładować zewnętrzne urządzenia USB również wówczas, gdy komputer jest wyłączony.

Karta Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi

Gigabyte, do wyposażenia płyt głównych GA-X79-UD7 i GA-X79-UD5 dodał kartę Bluetooth 4.0 oraz WiFi PCIEX1. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie przesyłanie danych pomiędzy komputerem PC a urządzeniami mobilnymi jak telefon czy notebook.

Więcej informacji na temat urządzeń można znaleźć na stronie producenta.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto