A A A

Gigabyte prezentuje płyty w formacie Thin Mini-ITX

22 lutego 2013, 08:50
Gigabyte prezentuje płyty w formacie Thin Mini-ITX

Gigabyte wprowadza do swojej oferty dwie płyty główne w formacie Thin Mini ITX. Nowe modele to GA-H77TN oraz GA-B75TN, które nadają się jako podstawa do budowy komputera typu All-In-One.

Profil tych płyt jest o 43% cieńszy od rozwiązań standardowo stosowanych w płytach głównych formatu Mini-ITX. Jednak wyposażenie nowych modeli jest równie bogate co w pełnowymiarowych konstrukcjach stosowanych w komputerach typu PC. GA-H77TN oraz GA-B75TN posiadają elastyczny system zasilania oraz specyfikację zgodną z wymaganiami Intela odnośnie rozmieszczenia elementów płyt Thin Mini ITX.

Płyty Thin Mini-ITX stanowią początek zainteresowania Gigabyte rosnącym zapotrzebowaniem na komputery typu All-In-One, których udział w rynku szacuje się, że wzrośnie o 26% w ciągu najbliższych trzech lat.

Gigabyte H77TN oraz Gigabyte B75TN to płyty główne, które powstały w oparciu o chipsety Intel H77 oraz B75, wspierające obsługę procesorów Intel Core drugiej oraz trzeciej generacji dla LGA 1155. Laminat posiada niewielkie rozmiary: 17cm x 17cm oraz wysokość 25 mm, co czyni te płyty najbardziej smukłymi w ofercie. Płyty oferują wsparcie dla kilku źródeł zasilania, o napięciu 12 oraz 19 volt. Oba modele posiadają szerokie możliwości rozbudowy, dzięki obecności slotu PCI Express x4, złączu mSATA oraz Mini PCI. Zarówno GA-H77TN jak i B75TN wyposażono w układ dźwiękowy 7.1 Realtek ALC887, kartę sieciową Gigabit Ethernet, dwa porty USB 3.0, gniazdo RJ-45 a także wyjścia graficzne HDMI i DisplayPort. Modele różnią się właściwościami chipsetów na których zostały skonstruowane a więc liczbą i rodzajem złącz SATA a także obsługą (lub brakiem) macierzy RAID.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto