A A A

Gigantyczny wyciek danych z Microsoftu

25 września 2020, 12:20
Źródłem wycieku okazała się wyszukiwarka Bing.
Gigantyczny wyciek danych z Microsoftu

Mnóstwo informacji

Microsoft potwierdził oficjalnie, że doszło do wycieku sporej ilości danych z serwerów Binga. Firma nie podała dokładnej informacji o skali, ale prawdopodobnie chodzi o nawet 6,5 TB plików danych.

Firma stwierdziła, że do zdarzenia doszło za sprawą nieszczelnych zabezpieczeń. To najprawdopodobniej kwestia czyjegoś niedopatrzenia. Microsoft już załatał odkrytą podatność i poszukuje osoby, które są odpowiedzialne za przeoczenie. Koncern jednocześnie zapewnia użytkowników, że ich prywatność nie jest narażona na szwank.

 

Prywatność mimo wszystko

Firma zapewnia, że rekordów z wyszukiwarki internetowej nie da się w prosty sposób powiązać z konkretnymi osobami. Jest to o tyle istotne, że dane, które wydostały się do sieci zawierają informacje o komputerach i oprogramowaniu używanym przez internautów oraz listę odwiedzanych za pomocą poszczególnych urządzeń witryn. Do wycieku miało dojść w dniach 10–16 września.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dr.UiD
29 września 2020, 19:22
" i poszukuje osoby, które są odpowiedzialne za przeoczenie" - raz liczba mnoga (są) a raz pojedyncza (osoby) - jeśli jest kilku odpowiedzialnych, to poszukuje osób a nie osoby (jednej).
Najnowsze aktualności

Flash: jeszcze 10 tygodni
23 października 2020
Adobe zaczyna rozsyłać przypomnienia o zbliżającym się zakończeniu obsługi technologii Flash.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto