A A A

GitHub na usługach amerykańskiego imperium

30 lipca 2019, 12:30
GitHub ogranicza dostęp do swoich usług developerom z wybranych krajów, ale jednocześnie pozostawia furtki do ich omijania.
GitHub na usługach amerykańskiego imperium

Nat Friedman CEO platformy społeczności developerskiej GitHub poinformował, że Microsoft, który jest właścicielem platformy, musi dostosować się do amerykańskiego prawa eksportowego i zamknąć dostęp obywatelom i instytucjom Iranu, Syrii, Krymu, Kuby i Północnej Korei.

Niektóre usługi GitHuba, takie jak dostęp do publicznych repozytoriów zawierających kod Open Source oraz GitHub Pages pozostaje otwarty, ale tylko do użytku osobistego, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Developerom, którzy wymagają przechowania danych, ale ograniczeni są kontrolą eksportową GitHub radzi zastosowanie własnego serwera, na którym można uruchomić centrum danych i prywatną wirtualną chmurę.

Co ciekawe, restrykcje nakładane są na podstawie siedziby danej firmy, a nie adresu IP lub historii wystawionych rachunków, za pomocą których można by określić narodowość i pochodzenie użytkownika. Ci, którzy rozważają uruchomienie swojej działalności na GitHubie z użyciem VPN-a, IP proxy, zostali ostrzeżeni, że zostanie im ograniczony dostęp do podobnych metod. Pozostaje jedynie pytanie, jak GitHub zamierza tego dokonać. Natomiast tym użytkownikom GitHuba, którym niesłusznie zawieszono dostęp do konta zaoferowano wypełnienie specjalnego formularza, zawierającymi dane z dowodu tożsamości, aktualny adres zameldowania a także fotografię.

fot. TechCrunch

 

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto