A A A

Głośniki modułowe z funkcją kalibracji pomieszczenia

29 maja 2013, 08:06
Głośniki modułowe z funkcją kalibracji pomieszczenia

Marka Creative, producent nowoczesnych rozwiązań z zakresu audio, prezentuje przełomową serię Dxm – pierwszych na świecie bezprzewodowych głośników z funkcją auto-kalibracji pomieszczenia w celu uzyskania najlepszej jakości odtwarzanego dźwięku.

Seria Creative Dxm to pierwsze bezprzewodowe głośniki modułowe, które wzbogacone zostały o inteligentną technologię kalibracji pomieszczenia. Dzięki niej głośnik jest w stanie określić krytyczne elementy pomieszczenia, które zakłócają poprawną emisję dźwięku – mogą więc być to niektóre meble, ale również sam kształt przestrzenny pokoju. Przy niekorzystnych warunkach, dźwięk wydobywający się z głośnika, ulec może zniekształceniu przez nadmierne podkreślanie basów, maskowanie niskich częstotliwości czy dialogów filmowych. Dzięki nowoczesnej technologii kalibracji, głośniki Dxm adaptują się do danego pomieszczenia, dostosowując działanie do jego akustyki. To zaś pozwala użytkownikom na swobodne rozmieszczanie głośników – niezależnie od tego, czy urządzenie ustawione zostanie pod biurkiem, przy telewizorze czy na szafce nocnej, odtwarzany przez nie dźwięk, zachowa najwyższą jakość. Kalibracja pomieszczenia sterowana jest za pomocą darmowej aplikacji Creative Central, dostępnej na urządzenia przenośne korzystające z systemów iOS oraz Android.

Modułowa konstrukcja urządzenia pozwala na stopniowe tworzenie systemu, zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Do jednego z głośników podstawowych: D5xm lub D3xm można dołączyć kolejne urządzenia tego samego typu, wzbogacając je jednocześnie o głośnik niskotonowy DSxm, tak by finalnie otrzymać optymalny system 3.1. Bez narzuconej przez producenta konfiguracji, to użytkownik samodzielnie decyduje, jak duży zestaw chce skomponować. Głośniki łączą się ze sobą bezprzewodowo, za pomocą technologii Bluetooth, zaś cały proces konfiguracji nowego elementu odbywa się z wykorzystaniem intuicyjnej w obsłudze aplikacji Creative Central.

Nowością w serii Creative Dxm są również inteligentne tryby dźwięku. Aplikacja sterująca głośnikami, umożliwia wybór trybu odtwarzania dźwięku, w zależności od rodzaju i jakości nadawanego sygnału.

Głośniki Creative Dxm dostępne będą w sprzedaży w czerwcu 2013 roku. Ich cena wynosić będzie:

Creative D5xm – 1199 PLN

Creative D3xm – 699 PLN

Creative DSxm – 599 PLN


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto