A A A

Głosowa wyszukiwarka Google

18 listopada 2008, 14:50
Głosowa wyszukiwarka Google

Już w najbliższy piątek Google zamierza udostępnić wyszukiwarkę głosową przeznaczoną do telefonów iPhone.

Zasada działania nowej wyszukiwarki jest bardzo prosta i opiera się na nagraniu i przesłaniu na serwery wypowiedzianej przez użytkownika frazy. Wyrażenie to na serwerze będzie odpowiednio zinterpretowane, stanie się dla wyszukiwarki słowem/sławami kluczowymi i na tej podstawie zwrócone zostaną wyniki wyszukiwania.

Obsługę nowej wyszukiwarki Google doskonale ilustruje film

Ogromne możliwości przechowywania i analizowania dużej liczby danych oraz wielka baza zapytań stworzonych do tej pory przez użytkowników tradycyjnej wyszukiwarki to najczęściej wymieniane przez specjalistów zalety wyszukiwarki głosowej, które mają umożliwić stworzenie modelowych związków wyrazowych najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników, a tym samym udoskonalić trafność wyników.

Wśród zalet wyszukiwarki głosowej nie można pominąć również możliwości nterakcji z wynikami wyszukiwania. Na przykład numery telefonów wyświetlone przy wynikach wyszukiwarki dla zapytania o jakąś instytucję, kino czy restaurację można wybrać bezpośrednio z poziomu wyników wyszukiwania.

Źródło: TechCrunch


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto