A A A

Gmail poprawi gramatykę i literówki

22 sierpnia 2019, 11:10
Google będzie walczyć z błędami w biznesowej korespondencji z pomocą sztucznej inteligencji.
Gmail poprawi gramatykę i literówki

Portal Thurrott ujawnia, że Google'a wprowadza automatyczną korektę literówek do swojego serwisu G Suite dla użytkowników biznesowych. Istotną cechą pomysłu Google'a jest to, że mail nie zostanie wysłany jeśli pozostaną w nim wykryte błędy.

Nad poprawnością tekstu listu elektronicznego będzie czuwać sztuczna inteligencja, która automatycznie wykryje błędy językowe i jednocześnie zasugeruje ich poprawienie. A niektóre z nich poprawi automatycznie. W pierwszym przypadku błędy gramatyczne zostaną podkreślone niebieską, falistą linią, a najechanie kursorem myszki na tekst spowoduje jego naprawienie. Natomiast w przypadku korekty automatycznej, błędny tekst zostanie zaznaczony niebieską linią wyświetlającą się przez kilka sekund.

Na razie moduł obsługuje tylko język angielski w ograniczonej liczbie użytkowników pakietu G Suite. Dopiero po 12 września planuje się jej szersze udostępnienie.

fot. 123FR

 


Wiesław Buszman
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto