A A A

Gniazdko jack zostanie zatąpione przez USB typu C?

28 kwietnia 2016, 07:30
Coraz więcej wskazuje na to, że Apple oraz Intel zastąpią 3,5-mm gniazdo słuchawkowe jack USB typu C, które już dzisiaj zastąpiło port microUSB w topowych smartfonach (LG G5, HTC 10, Hauwei P9).
Gniazdko jack zostanie zatąpione przez USB typu C?

Według firmy intel standardowy jack ustąpi miejsca USB typu C. W ten sposób nie trzeba będzie korzystać z więcej niż jednego portu.

Niecodzienny pomysł może być bliższy realizacji, niż nam się wydaje. Apple ma rzekomo pozbyć się gniazda słuchawkowego w iPhonie 7. Zdaniem ekspertów będzie to USB typu C.

Co z osobami, które zainwestowały duże pieniądze w porządne słuchawki. O tym Intel i Apple zdają się chyba nie pamiętać.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
koneton
koneton
8 maja 2016, 09:56
Jeżeli chodzi o gniazdka, to przecież już obecnie jest kilka standardów, tak więc nie trzeba niczego wymyślać, wystarczy że przejdziemy na inny.
ptrick
ptrick
7 maja 2016, 13:29
Ale po co mają je wymieniać, skoro są uniwersalne? Nie zmienią ich wcale, póki nie zmieni się rodzaj prądu w gniazdkach, a ten musiałby się zmienić na wyższy, a wtedy i tak prawdopodobnie cała instalacja elektryczna byłaby do wymiany.
avatar
~Anonim
7 maja 2016, 12:10
Jeszcze trochę, a będziemy musieli wymieniać wszystkie sprzęty w domu, bo np. wymyślą jakiś nowy rodzaj gniazdek elektrycznych (a co za tym idzie? Nowe wtyczki) - i starych sprzętów już nie podłączymy :oczy: . Tak to już jest... Muszą coś wymyślać, żeby interes się kręcił ;) .
ptrick
ptrick
3 maja 2016, 18:15
Dawidzie, to przysłonie ma się obecnie nijak do niczego, jak zresztą większość, które prawisz. Więc nie, to przysłowie nie jest mądre i może czas przestać żyć wg starych zabobonów. Po USB 3.1 w wersji C można tak naprawdę przesyłać już obraz, dane, może służyć właśnie do obsługi urządzeń audio, czy też zasilania różnych urządzeń. Do wszystkiego sprawdza się bardzo dobrze.
avatar
~Anonim
3 maja 2016, 12:02
Ciekaw jestem, jakie będą reakcje użytkowników sprzętów, jak już na dobre się rozpowszechni USB typu C :oczy: . Bo jest takie bardzo mądre przysłowie, że "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego".
ptrick
ptrick
2 maja 2016, 21:39
1. Wystarczy rozgałęźnik, który nadal będzie bardzo mały. 2. Po co rozdzielenie portów usb? Oba będą służyły do tego samego, przecież chodzi tutaj o uniwersalność, a Ty wyjeżdżasz z tekstem o dzieleniu portów na funkcje.
avatar
~Anonim
2 maja 2016, 06:23
Nie wiem, czy to takie dobre rozwiązanie :oczy: . Dajmy na to, że chcesz naładować sobie smartfon i posłuchać muzyki przez słuchawki jednocześnie. Musisz chyba zaczekać do naładowania, bo jeśli będzie jedno gniazdko, to do jednego nie dasz rady wpiąć jednocześnie ładowarki i słuchawek? No chyba, że każdy smartfon będzie miał co najmniej 2 porty USB typu C (ładowarka i słuchawki). Tylko wtedy muszą być oznaczone, które jest do ładowania, a które do słuchawek, żeby nie pomylić.
ptrick
ptrick
29 kwietnia 2016, 21:20
Znaczy mi akurat ujednolicenie standardu bardzo się podoba. Póki ewentualne przejściówki będą małe i w cenie kilku/kilkunastu zł, myślę, że to dobry pomysł. USB w wersji C jest bardzo wygodne i obecnie nieźle się rozwija, a szczerze, to nie pogardziłbym w przyszłości mieć wszystko wpinane pod jedno gniazdo.
raxer
raxer
29 kwietnia 2016, 21:11
No tak... celowe postarzanie produktów to za mało. Nadeszła nowa era Celowego Postarzania Akcesoriów. Co dalej? Nowy typ gniazda elektrycznego?
ptrick
ptrick
29 kwietnia 2016, 16:12
Nie, cel jest, by zrobić nowy standard i zastąpić jacka w innych urządzeniach również, ale tego niestety nie wywnioskujesz po artykule, który ma AŻ 6 linijek tekstu bez szczegółów. Masz Tutaj [http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-usb-c-zamiast-mini-jackow-w-sluchawkach.html] dokładniejszy artykuł. Zapewne administracja zaraz wywali link, to możesz zgłosić się na PW, to Ci wyślę jeszcze raz. 
avatar
~Anonim
29 kwietnia 2016, 07:17
Witam! Ale jeśli dobrze zrozumiałem - dotyczy to tylko smartfonów? W odtwarzaczach mp3/mp4 wszystko zostanie po staremu? :oczy:
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto