A A A

Godzina policyjna dla graczy

8 listopada 2019, 07:40
Władze Chin próbują ograniczyć problem uzależnienia od gier.
Godzina policyjna dla graczy

Chiński rząd wprowadza godzinę policyjną dla niepełnoletnich osób korzystających z platform gier online. Zgodnie z nowymi zasadami osoby mające mniej niż 18 lat nie będą mogły logować się na platformach gier między godziną 22.00 a 8.00. Dopuszczalny czas gry ma wynosić maksymalnie 90 minut w dni powszednie oraz trzy godziny w weekendy i święta.

Wprowadzone regulacje są obowiązujące dla wszystkich działających na terenie Chin platform gier online (należy do nich koncern Tencent, będący największym na świecie dostawcą sieciowej rozrywki).

Poza ograniczeniami dotyczącymi czasu gry wprowadzono limit środków, które osoby niepełnoletnie mogą wydawać, korzystając z gier online. Graczom w wieku od 8 do 16 lat wolno miesięcznie doładować konta na sumę 200 juanów (28–29 dolarów), w przypadku osób mających od 16 do 18 lat suma ta wynosi 400 juanów (56–57 dolarów).

Przepisy zostały przedstawione przez Generalną Administrację Prasy i Publikacji – rządową agencję zajmującą się m.in. udzielaniem licencji na publikowanie czasopism, książek i materiałów w internecie oraz rozpowszechnianie filmów i programów telewizyjnych.

Chiny generują jedną czwartą światowych przychodów z gier. W roku 2018 w Państwie Środka wydano równowartość prawie 40 miliardów dolarów na gry i usługi związane z rozrywką online. Jednocześnie władze starają się ograniczyć zjawisko zaburzenia korzystania z gier internetowych (zwane często „uzależnieniem od gier internetowych"), które zostało wpisane przez Światową Organizację Zdrowia do rejestru chorób jako IGD – Internet Gaming Disorder.

W rozmowie z agencją prasową Xinhua rzecznik prasowy Generalnej Administracji Prasy i Publikacji powiedział, że nowe zasady pomogą stworzyć „czystą przestrzeń internetową" oraz zapewnić „ochronę zdrowia fizycznego i psychicznego nieletnich". Dodał też, że administracja współpracuje z policją w celu opracowania systemu rejestracji prawdziwych nazwisk użytkowników platform gier online. Pozwoli to ich operatorom sprawdzać w krajowej bazie danych wiek logujących się osób.

fot. Tencent


Adam Wiśniewski
Tagi: internet, gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto