A A A

Google Allo - nowy komunikator mobilny

21 września 2016, 04:00
Google przedstawiło swój nowy... komunikator. Czy ich propozycja jest ciekawa, czy może to jedynie powtórka z Google+?
Google Allo - nowy komunikator mobilny

Allo to komunikator mobilny, który przypisany jest bezpośrednio do numeru telefonu. Ma on być platformą, która przyciąga przede wszystkim przyjaznym interfejsem i większymi możliwościami przekazywania emocji.

Składa się na to obszerna biblioteka emotikon, naklejek i obrazków, a także możliwość powiększania i zmniejszania czcionki, mające być odpowiednikiem podnoszenia i ściszania głosu podczas rozmowy głosowej. Oprócz tego, jest wbudowane narzędzie do rysowania własnych emotikonek i innych symboli graficznych, które chcemy komuś przekazać.

Google, które postanowiło dodać do swojego komunikatora tryb incognito. Dzięki niemu, wybrana konwersacja nie przechodzi przez serwery Google, a nawet jeśli komuś uda się przechwycić jakąś wiadomość, będzie ona zaszyfrowana. Co więcej, po upłynięciu pewnego czasu, konwersacja automatycznie znika z telefonów obu osób.

Allo współpracuje z asystentem Google, który w nawiązaniu do tematu konwersacji przedstawia mogące nas interesować informacje. Mechanizm niemal natychmiastowo wyszukuje odpowiedzi na zadane pytania oraz dane, które mogą się przydać i wyświetla je w okienku rozmowy. Dzięki temu, można dużo szybciej i łatwiej umówić się do kina, odnaleźć wycieczkę, czy zaplanować wspólne wyjście. Co więcej, pytania można kierować także bezpośrednio do asystenta

Czy to wystarczy, aby zagrozić takim gigantom jak chociażby Messenger od Facebooka? Czas pokaże.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Poważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto