A A A

Google Chrome działa już na Linuksie

13 listopada 2008, 12:10
Google Chrome działa już na Linuksie

Google, pytany o pracę nad wersją przeglądarki Chrome działającą na systemach linuksowych czy MacOS X, odpowiada, że prace trwają, i nie podaje żadnych konkretnych informacji. Tymczasem programiści pracujący nad rozwojem silnika Chromium, do których dotarł CNet News, twierdzą, że przeglądarka Google, nad którą pracują, na Linuksie działa, ale wymaga jeszcze wiele pracy.

Jeden z programistów, Dan Kegel, mówi, że Gmail w Linuksie działa w specjalnym środowisku, które tylko częściowo jest silnikiem Chromium. Na razie jednak występują problemy np. z obsługą klawisza Enter. To środowisko nazywane przez programistów test shell jest prostą implementacją Chromium do Linuksa. Oznacza to, że musimy jeszcze poczekać na działającą wersję Chrome do Linuksa, ale jak widać prace nad nią są przez cały czas prowadzone.

Źródło: CNet News


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto