A A A

Google Chrome: kontrola multimediów

8 lipca 2019, 12:50
Niewykluczone, że w przyszłych wydaniach przeglądarki Chrome pojawi się przycisk do odtwarzania, pauzowania i zatrzymywania materiałów multimedialnych.
Google Chrome: kontrola multimediów

Usprawnienie takie można już obejrzeć w eksperymentalnej linii przeglądarki Google'a – Chrome Canary. Ikona pozwalająca kontrolować odtwarzanie filmów lub ścieżek dźwiękowych pojawia się po odwiedzeniu strony zawierającej takie materiały: jest umieszczona między paskiem adresu a awatarem użytkownika przeglądarki. Wymaga ona jednak wstępnego uaktywnienia za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego.

Po wpisaniu w pasku adresowym frazy chrome://flags/ należy przejść do sekcji Global Media Controls, wybrać opcję Enabled i uruchomić ponownie Chrome'a. Później wystarczy odwiedzić jakąkolwiek witrynę z multimediami, aby wypróbować, jak działa nowy element interfejsu użytkownika.

Przypominamy, że linia Chrome Canary nie nadaje się do stosowania w środowiskach produkcyjnych.

Instalator eksperymentalnej przeglądarki znajduje się pod adresem https://www.google.com/intl/pl/chrome/canary

fot. Youtube


Adam Wiśniewski
Tagi: chrome
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto