A A A

Google Chrome zużyje więcej pamięci RAM

16 lipca 2018, 12:00
Google rozpoczyna proces zabezpieczenia użytkowników przed atakami. W tym celu do znanej przeglądarki trafią nowe funkcje, które jednak przełożą się na większe zużycie pamięci operacyjnej komputera.
Google Chrome zużyje więcej pamięci RAM

W przeglądarce Chrome firma domyślnie uruchomi funkcję izolowania procesorów renderowania stron - cały zabieg stworzy środowisko, które będzie bezpieczniejsze w kontekście odporności na atak cyberprzestępców oraz wykorzystanie konkretnych luk w systemie i samej aplikacji.

Izolowanie procesorów przełoży się jednak na zwiększone zużycie pamięci operacyjnej komputera - Google szacuje, iż Chrome zużyje od 10 do nawet 13 procent więcej zasobów niż ma to miejsce obecnie. Od 68 wersji przeglądarki, izolowanie stron zostanie włączone domyślnie również na smartfonach z Androidem.

Nową funkcję w przeglądarce można jednak wyłączyć (tego nie zalecamy). Aby to zrobić należy wpisać w pasku adresu "chrome://flags" i po przejściu na stronę odznaczyć opcję "chrome://flags/#enable-site-per-process".

Warto jednak zostawić tę funkcję włączoną zgodnie z zaleceniami Google, nawet kosztem dodatkowego zużycia pamięci operacyjnej.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościFacebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto