A A A

Google Dokumenty wprowadza nowe funkcje

13 sierpnia 2008, 11:58
Google Dokumenty wprowadza nowe funkcje

Zespół programistów pracujący nad usługą Google Docs (Dokumenty) wprowadził lub zamierza to zrobić w najbliższym czasie, kilka znaczących nowości.

Pierwszą z nich jest możliwość tworzenia ankiet i sond. Opcja ta była dostępna już wcześniej, jednak teraz została wyodrębniona w menu głównym web aplikacji. Dodatkowo przygotowane zostały wstępne szablony, tak że stworzenie np. sondy sprowadza się do wpisania pytania i odpowiedzi.

Kolejną nowością jest spis treści, jaki pojawi się w dokumentach tekstowych tworzonych w Google Docs. Aby do niego dotrzeć, po załadowaniu wybranego dokumentu należy w pasku adresu wpisać javascript:mr("TocSettings");void(0); Spowoduje to pokazanie się formy, dzięki której można przygotować spis treści.

Trzecią funkcją, jaka może się pojawić w serwisie Google przeznaczonym dla dokumentów, jest integracja z inną usługą giganta, czyli Picasą. Obecnie można jedynie przeszukiwać albumy zdjęć, ale nie ma jeszcze możliwości wgrywania zdjęć czy ich przenoszenia z Picasy. Co ciekawe, spekuluje się, że Google może zmienić nazwę swojego serwisu do hostowania zdjęć na Google Photos.

Ostatnią z nowości jest możliwość tworzenia i edycji plików PDF. Nie jest to informacja potwierdzona, ale jeśli Google Docs chce konkurować z Acrobat.com, to powinno mieć w swoim zestawie taki edytor.

Źródło: informacja własna


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto