A A A

Google Earth 5 już jest!

3 lutego 2009, 10:43
Google udostępniło kolejną generację popularnego programu Google Earth. Piąte wydanie wyposażono w mnóstwo ciekawostek jedną z nich jest możliwość eksploracji oceanów.
Google Earth 5 już jest!

Google Earth umożliwia przeniesienie się do dowolnego miejsca na Ziemi i przeglądanie zdjęć satelitarnych, map, ukształtowania terenu. W najnowszej wersji dotychczasowe możliwości zostały znacznie rozbudowane. Oto z jakimi funkcjami zetkną się użytkownicy piątej generacji Google Earth:

  • Eksploracja oceanów – oprócz obserwacji naszego globu z przestrzeni, w nowej wersji możliwe jest także wirtualne zanurzenie się pod powierzchnię oceanów zajmujących większą część naszego globu. Można przeprowadzać obserwacje dna morskiego w widoku 3D, a dodatkową atrakcją jest 20 warstw informacyjnych przygotowanych przez naukowców i eksploratorów oceanów.
  • Zdjęcia historyczne – oprócz aktualnego podglądu dowolnego obszaru Ziemi, użytkownik ma do dyspozycji "maszynę czasu". Za pomocą jednego suwaka może wybierać pomiędzy starszymi a aktualnymi zdjęciami satelitarnymi. Łatwo dzięki temu ocenić, gdzie np. buduje się najszybciej.
  • Tryb "turystyczny", funkcja Wycieczka – w tym trybie użytkownik, dzięki możliwości podkładu narracji i tła muzycznego, może utworzyć własną, wirtualną wycieczkę.
  • Nowością jest Google Mars 3D, czyli możliwość obejrzenia zdjęć powierzchni Marsa, także w trybie 3D.
  • Możliwość wgrania danych GPS – poprzednio zarezerwowana tylko dla użytkowników wersji płatnych (Plus i Pro); teraz każdy może wczytać dane z posiadanych urządzeń GPS do programu i zobrazować w ten sposób np. własną podróż.

Poniższy film przedstawia nowości w Google Earth 5

Google Earth 5 ma oficjalnie status beta, dostępny jest w 41 językach – w tym w wersji polskiej. Program można pobrać z witryny Google Earth.

Źródło: TechConnect

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto