A A A

Google I/O - sztuczna inteligencja, Android P i nowe mapy

9 maja 2018, 16:50
Podczas Google I/O w Kalifornii, największej konferencji organizowanej przez Google, zaprezentowano kluczowe innowacje dla firmy z Mountain View. Co pokazano?
Google I/O - sztuczna inteligencja, Android P i nowe mapy

Android P

Google dodało nowy przycisk systemowy, który zastąpi dotychczasowe trzy klawisze. Będzie on obsługiwał różnego rodzaju gesty, co ma usprawnić i uprzyjemnić wszystkie wykonywane operacje. Pojawi się również obsługa gestów przy krawędziach ekranu.

Android P dostał także funkcje Adaptive Battery i Adaptive Brigthness. Pierwsza będzie zarządzać zużyciem baterii tak, aby wytrzymałą ona jak najdłużej, a druga będzie zawierała nowe algorytmy zarządzania podświetleniem ekranu.

Google dodało do Androida P funkcję, która ma ograniczyć czas, który użytkownik spędza ze smartfonem w ręku, Przysłuży się do tego narzędzie Google Wellbeing, które będzie obliczało czas spędzony na korzystaniu z każdej aplikacji i po przekroczeniu określonego limitu zasugeruje, aby zrobić sobie przerwę.

Wersję beta nowej generacji systemu można już pobrać na smarfony Pixel, Sony Xperię XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokię 7 Plus oraz OnePlus'a 6.

Data startu Android P nie jest znana

Zmiany w Google Maps

Odświeżona wersja najpopularniejszej aplikacji do nawigacji na świecie zawiera nową zakładkę "Dla Ciebie", w której znajdziemy rekomendowane przez Google miejsca i obiekty, które będą wybrane na podstawie zainteresowań i historii lokalizacji użytkownika. Mowa tutaj także o konkretnych restauracjach, wybranych z uwzględnieniem udzielonych ocen.

Oprócz tego, Google opracowało bardzo przydatną funkcję, którą docenią przede wszystkim osoby podróżujące po mieście. Chodzi o Visual Positioning System, w skrócie VPS. To funkcja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, która pozwala określić kierunek, w którym mamy iść na podstawie obrazu z kamery. Dzięki temu, będziemy w czasie rzeczywistym nawigowani do celu bez możliwości pomyłki.

Zmiany w Asystencie Google

Nowości obejmują konwersację, w której użytkownik nie będzie musiał rozpoczynać każdej prośby skierowanej do Asystenta Google od frazy "Hey, Google". Po rozpoczęciu rozmowy Asystent będzie wiedział, że prowadzimy dialog właśnie z nim. Zmiany obejmą również sposób, w jaki z Asystentem w interakcję wchodzą dzieci. Najmłodsi będą musieli używać takich zwrotów grzecznościowych jak "Proszę", "Czy mógłbyś" itd.

Zaprezentowano również Google Duplex, modyfikację Asystenta umożliwiającą prowadzenie normalnej konwersacji, na przykład podczas rezerwowania stolika w restauracji. Ale ten patent najlepiej obrazuje filmik poniżej. Warto


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


LG G8 na renderach
20 stycznia 2019
Do internetu wyciekły rendery ukazujące wygląd następnego flagowca LG – modelu G8.


Nowy oczyszczacz powietrza od Goclever
19 stycznia 2019
W sezonie grzewczym w dużych aglomeracjach występuje szkodliwe dla zdrowia zjawisko smogu. Aby uchronić się przed niekorzystnym działaniem...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto