A A A

Google Lens dostępne dla każdego

12 marca 2018, 10:00
Aplikacja Google Lens została udostępniona dla wszystkich urządzeń z Androidem. Wyjątkiem są te działające m.in. w Polsce.
Google Lens dostępne dla każdego

Funkcja Lens dotychczas była dostępna tylko w smartfonach z serii Pixel. Teraz korporacja z Mountain View uznała, że najwyższy czas pozwolić wszystkim użytkownikom Androida doświadczyć możliwości, jakie daje zaawansowany algorytm rozpoznawania obrazu. Aplikacja Lens jest dostępna dla wszystkich smartfonów z ostatnimi wersjami Androida. Co ciekawe, z zasięgu wyłączona została Polska i żeby móc korzystać z tej funkcjonalności trzeba zmienić język na angielski.

Przypomnijmy, że Lens to nic innego jak rozwinięcie funkcji Asystenta Google. Dzięki zaawansowanym algorytmom, smartfon w ekspresowym tempie może analizować obraz, który znajduje się w kamerze aparatu i dostarczyć użytkownikowi przydatne wskazówki. Może także okazać się pomocna podczas zwiedzania obcych miejsc i fotografowania zabytków (automatycznie rozpoznaje je i wyświetla informacje na ich temat).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto