A A A

Google Lens pozwala kopiować tekst z obrazu do komputera

11 maja 2020, 17:40
Nowa funkcja będzie dodana w aktualizacji aplikacji.
Google Lens pozwala kopiować tekst z obrazu do komputera

Google poinformował o przydatnej funkcji aplikacji Lens.

Po ściągnięciu kolejnej aktualizacji użytkownik może w prosty sposób transferować tekst z obrazów do postaci cyfrowej. Funkcja trafiła do pierwszych szczęśliwców już 8 maja br., a w kolejnych tygodniach jej zasięg będzie stopniowo poszerzany.

 

Ważna nowość

Rozwój aplikacji Google Lens był w ostatnim czasie spowolniony, ale firma wreszcie zaoferowała użytkownikom istotną nowinkę. Po jej zainstalowaniu nakierowanie obiektywu na tekst umożliwi skopiowanie słów wprost z kartki na smartfona. Możliwe będzie też przesłanie ich bezpośrednio do komputera.

Warunkiem jest jednak zaktualizowanie również komputerowej wersji przeglądarki i zalogowanie się na tym samym koncie Google na obu urządzeniach.

 

Odsłuch

Kolejną nowością ma być funkcja odsłuchu. Aplikacja będzie potrafiła rozpoznać usłyszany tekst i powtórzyć go, co może pomóc użytkownikom mającym np. problem z wymową zdań w obcym języku.

Z nowości mogą skorzystać zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS-a. Na smartfonach Apple'a Lens nie jest osobną aplikacją, ale jedną z funkcji wyszukiwarki.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto