A A A

Google Map wprowadza nowość dla kierowców

10 kwietnia 2019, 12:00
Mapy Google wprowadzają kolejną funkcję dla zmotoryzowanych – zgłoszenia spowolnień ruchu samochodowego.
Google Map wprowadza nowość dla kierowców

Mapy Google z miesiąca na miesiąc zaczynają coraz bardziej - pod kątem samochodowej nawigacji - przypominać Waze, aplikację kupioną przez giganta z Mountain View. Google implementuje kolejne usługi mające pomóc kierowcom korzystających z Map Google.

Najnowsza zmiana dotyczy opcji zgłoszenia w zdarzeniach drogowych "spowolnienia" ruchu samochodowego (z ang. "slowdown"). Jest to zarazem kolejny aspekt społecznościowy - informacje o potencjalnych problemach umieszczają inni kierowcy, na żywo. Wiele zatem zależy od użytkowników. W przypadku Waze - w niektórych krajach - ten system sprawdzał się całkiem dobrze.

W momencie pisania materiały, nowość była testowana na kilku rynkach zagranicznych, w tym w Wielkiej Brytanii (z nazwą "congestion").

Google eksperymentuje z AR

Programiści z Mountain View stale eksperymentują z nowymi funkcjami w Mapach Google. Jedną z największych innowacji może być wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Dzięki rozszerzonej rzeczywistości oraz tylnemu aparatowi w smartfonie, aplikacja Map Google będzie w stanie pokazać w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się użytkownik oraz wskazać mu właściwą drogę za pomocą strzałki. Funkcja jest obecnie testowana przez Lokalnych Przewodników i na przestrzeni najbliższych miesięcy powinna trafić do stabilnej wersji programu.

Oprócz możliwości wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości do nawigacji podczas poruszania się na piechotę, Google ma zamiar udostępnić podobną opcję dla kierowców.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto