A A A

Google Maps dla rowerzystów

12 marca 2010, 10:03
Google Maps dla rowerzystów

Idzie wiosna, a w związku z tym za kilka tygodni rozpocznie się sezon rowerowy. Google przygotowało dla wszystkich maniaków bicykli nie lada niespodziankę. Rowerzyści z USA mogą teraz skorzystać z Google Maps do zaplanowania trasy przejazdu na dwóch kółkach.

W Google Maps znalazło się 20 tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych w 150 miastach, oraz informacje o warunkach panujących na trasach. Google Maps tak wyznacza trasę, by rowerzysta omijał najbardziej niebezpieczne i zatłoczone ulice. Ponadto wielbiciele dwóch kółek mają podgląd na trasy, na których nie uczęszczają samochody.

Ulice, które posiadają ścieżkę rowerową zaznaczone są kolorem zielony. Jeśli natomiast takiej ścieżki nie ma, ale są warunki do tego, by poruszać się rowerem, to pojawia się przerywana zielona linia.

Google Maps oblicza również szacowany czas pokonania zaplanowanej trasy i podczas obliczeń bierze pod uwagę liczbę zakrętów, oraz nawierchnię, po której ma poruszać się rower.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto