A A A

Google Maps reaguje na Covid-19

10 czerwca 2020, 09:00
Dzięki nowym funkcjom użytkownicy będą mogli bezpiecznie podróżować środkami transportu publicznego.
Google Maps reaguje na Covid-19

Nowa rzeczywistość – nowe funkcje

Już w marcu br. Google dodał do aplikacji komunikaty ostrzegawcze związane z pandemią koronawirusa. Gdy użytkownik szukał placówek medycznych, wyświetlało się ostrzeżenie mówiące o tym, co należy zrobić, gdy podejrzewa się u siebie zakażenie.

Teraz Google Maps chce pomóc w planowaniu podróży, szczególnie tych, które odbywają się publicznym transportem. Na przykład w Wielkiej Brytanii są to komunikaty przypominające o noszeniu masek podczas podróży metrem lub autobusem.

 

Poznaj ograniczenia

Aplikacja będzie wyświetlała nie tylko wytyczne, ale też informacje o nałożonych ograniczeniach, a nawet punktach kontrolnych. Ta ostatnia funkcja pojawia się w Kanadzie, Meksyku i w Stanach Zjednoczonych. Tam na ulicach są zlokalizowane punkty kontrolne, w których badaniom poddawani są kierowcy i pasażerowie samochodów.

Powiadomienia w związku z Covid-19 i transportem publicznym będą natomiast dostępne nie tylko w tych trzech krajach, ale także w Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kolumbii, Francji, Indiach, Holandii, Hiszpanii, Tajlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Nowa funkcja będzie wprowadzana stopniowo w ciągu najbliższych kilku tygodni.

fot. AlbersHeinemann – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto