A A A

Google Maps ułatwi zamawianie jedzenia podczas kwarantanny

7 kwietnia 2020, 13:00
Koncern rozbudował swoje mapy o ciekawą funkcję. Trafiła już także do Polski.
Google Maps ułatwi zamawianie jedzenia podczas kwarantanny

Trudne czasy pandemii utrudniają działalność lokalom gastronomicznym. Wiele z nich stara się jednak realizować zamówienia w formie dostaw.

Na smartfonach znajdziemy obecnie wiele przydatnych aplikacji pozwalających zamawiać jedzenie z dostawą, takich jak Uber Eats czy Pyszne.pl. Od teraz podobną funkcję spełniać będą również Mapy Google.

 

„Znajdź najbliższy lokal”

Aplikacja już od dawna umożliwia wynajdywanie restauracji i barów, a nawet sprawdzanie w zakładkach ich ocen i rekomendowanych potraw. Zmiana polega na dorzuceniu nowego filtru, który pozwala wyświetlić jedynie lokale oferujące jedzenie na wynos lub z dostawą do domu. W każdej chwili da się też podejrzeć oceny innych użytkowników, którzy korzystali z danego punktu.

Istnieje również możliwość zrealizowania zamówienia z poziomu aplikacji, wszystko jednak zależy od tego, jak szybko taką opcję udostępni właściciel konkretnego lokalu. Funkcja pojawiła się w USA przed weekendem, ale obecnie jest dostępna również w Polsce. Została już zauważona przez wiele lokali gastronomicznych, więc baza danych jest całkiem bogata.

Od teraz mapy Google ułatwią nam znalezienie jedzenia na wynos

O której na zakupy?

To nie koniec zmian, które mają nam ułatwić życie w czasie pandemii koronawirusa. Obostrzenia dotyczące liczby klientów, którzy mogą przebywać jednocześnie w sklepie, spowodowały, że w niektórych godzinach na możliwość zrobienia zakupów czeka się naprawdę długo. Google postanowił jednak wykorzystać kreatywnie dane o lokalizacji.

Aplikacja zbiera informacje o telefonach logujących się do sieci w pobliżu sklepu i szacuje, w jakich godzinach są największe kolejki. To przykład kreatywnego wykorzystania danych, które wielu użytkowników udostępnia firmie nie do końca świadomie.

fot. KK (główne), Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa technika izolowania głosów
15 lipca 2020
Podczas międzynarodowej konferencji na temat uczenia maszynowego badacze z Facebooka zaprezentowali metodę oddzielania nawet 5 głosów osób...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto