A A A

Google Maps ułatwia odnajdowanie interesujących rzeczy

2 grudnia 2020, 12:50
Włoska restauracja, a może lokalny festiwal? Google chętnie doradzi.
Google Maps ułatwia odnajdowanie interesujących rzeczy

Google, dokąd idziemy?

Dzięki nowej, zbliżającej się wielkimi krokami aktualizacji Mapy Google pozwolą nam już nie tylko odnaleźć drogę do konkretnych miejsc. Firma wprowadziła interesującą funkcję, która sprawi, że aplikacja będzie rekomendować lokalne restauracje czy wydarzenia kulturalne.

 

Co polecacie?

Wszystko bazuje w dużej mierze na aktywności użytkowników. Społeczność może informować o ciekawych miejscach albo wydarzeniach. Dzięki temu znajdując się w nowym miejscu nie tylko szybko trafimy do najbliższych sklepów, ale też dowiemy się, gdzie można miło spędzić wolny czas.

Użytkownik może ponadto dodać wybrane obiekty do własnej bazy. W ten sposób właściciele danego miejsca będą mogli łatwo komunikować się ze społecznością – poinformować o odświeżonym menu, opcjach dostawy albo np. nowej wystawie. Rekomendacje będą też personalizowane. Po oznaczeniu kilku obiektów określonego typu, mapy będą skupiać się na podobnych obiektach.

 

Zmiana na plus

Ta nowinka to oczywiście ewolucja istniejących już rozwiązań. Mapy Google od dłuższego czasu oferują bazę obiektów. Główna zmiana polega jednak na skróceniu drogi komunikacji z użytkownikiem. Nowa funkcja jest już testowana i z czasem powinna trafić do wszystkich właścicieli smartfonów z Androidem oraz iOS-em. Już teraz twórcy chwalą się wzrostem zainteresowania użytkowników poszczególnymi miejscami.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto