A A A

Google Meet automatycznie poprawi widoczność

21 września 2021, 12:15
System sam wykryje niedoświetlonego użytkownika podczas połączeń wideo.
Google Meet automatycznie poprawi widoczność

Automatyczna korekta

Google wprowadza nową funkcję w usłudze Meet. Użytkownicy korzystający z tej formy komunikacji będą lepiej widoczni dla rozmówców online dzięki automatycznemu ustawianiu jasności.

Funkcja korekty słabego oświetlenia dotyczyć będzie tylko połączeń internetowych nawiązywanych na komputerach i urządzeniach z systemem iOS. System ma rozpoznawać, który z rozmówców jest zbyt słabo widoczny z powodu niewłaściwego oświetlenia, i automatycznie korygować jasność obrazu.

Użytkownicy Google Meet mogą sprawdzić i ewentualnie wyłączyć opcję automatycznej regulacji oświetlenia w połączeniach wideo po wydaniu polecenia Więcej | Ustawienia | Wideo | Aparat | Dostosuj oświetlenie wideo. Jak twierdzi koncern z Mountain View, gdy opcja ta jest włączona, jej działanie może spowolnić urządzenie.

Wdrażanie nowej funkcji zaczęło się wczoraj (20 września); trafi ona do użytkowników w najbliższych tygodniach. Automatyczna korekta oświetlenia wymaga 64-bitowego systemu operacyjnego i odpowiednich wersji przeglądarek Chrome i Edge. Google opisuje szczegóły w firmowym blogu.

fot. Jagrit Parajuli – Pixabay


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto