A A A

Google Messages wkrótce z nowymi zabezpieczeniami

28 maja 2020, 16:30
Twórcy komunikatora chcą poprawić działanie szyfrowania wiadomości RCS.
Google Messages wkrótce z nowymi zabezpieczeniami

Google Messages to komunikator podobny w działaniu do iMessage.

Do komunikacji wykorzystywany jest tzw. standard RCS, stanowiący rozszerzenie idei klasycznych SMS-ów. Umożliwia m.in. odpowiadanie na wiadomości reakcjami, podobnie jak na Facebooku. Wkrótce korzystanie z usługi stanie się bezpieczniejsze.

 

Nowy system szyfrowania

Google zapowiada wprowadzenie nowego standardu szyfrowania wiadomości wysyłanych za pośrednictwem Messages. Prawdopodobnie chodzi tu o standard end-to-end. Oznacza on szyfrowanie wiadomości po stronie klienta. Takie rozwiązanie nie do końca podoba się wymiarowi sprawiedliwości, bo cały proces odbywa się wyłącznie między komunikującymi się telefonami. Wiadomość pozostaje zaszyfrowana poza komputerami/telefonami rozmawiających osób.

Taka forma wymiany wiadomości będzie wymagać oczywiście odpowiednio szybkiego łącza i karty operatora, który obsługuje ten standard. Dzięki dodatkowemu szyfrowaniu stanie się również bezpieczniejszym sposobem komunikacji od standardowych SMS-ów.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Alexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto