A A A

Google Play Protect zawiódł

21 września 2017, 10:35
Sklep Play nie jest bezpieczny. Wirus ExpensiveWall, ukryty w stu siedmiu aplikacjach, nie został które zostały pobrane ponad 6 milionów razy, nie został wykryty przez Google Play Protect.
Google Play Protect zawiódł

Jego działanie opierało się uzyskiwaniu od użytkownika pozwolenia na wysyłanie płatnych wiadomości SMS, które w późniejszym czasie narażały go na bardzo duże straty.

Aplikacje-pułapki najczęściej były nazwane i opisane w taki sposób, aby zachęcały do pobrania przede wszystkim dzieci. To one są bowiem najłatwiejszymi ofiarami, które często nie zwracają uwagi na średnią ocen i komentarze, po prostu ściągając tytuł, który wygląda interesująco.

W jaki sposób twórcom wirusa udało się oszukać algorytm Google? Okazuje się, że jest to prostsze, niż można by przypuszczać. Wystarczyło bowiem dokonać prostego przekształcenia aplikacji, ukrywając linijki kodu, które mogły wydawać się podejrzane. To niepokojąca informacja, który obnaża bardzo słabą skuteczność Google Play Protect i powinna zmusić twórców systemu do jego modyfikacji.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto