A A A

Google Smart Lock pozwoli zamienić iPhone'a w klucz dostępu

16 stycznia 2020, 16:00
Telefony z Androidem mogły być używane jako klucz zabezpieczający dzięki aplikacji Google Smart Lock. Teraz funkcjonalność tę rozszerzono na iPhone'y.
Google Smart Lock pozwoli zamienić iPhone'a w klucz dostępu

Firma Google wykonała właśnie gest w stronę posiadaczy telefonów z systemem iOS. Do tej pory aplikacja Google Smart Lock pozwalała używać smartfonów z Androidem jako klucza zabezpieczeń konta Google, co umożliwiało dwustopniową autoryzację podczas logowania. Nowa aktualizacja oprogramowania daje dostęp do tej funkcjonalności również użytkownikom iPhone'ów.

Aby uczynić iPhone'a kluczem zabezpieczeń do konta Google, wystarczy pobrać najnowszą aktualizację. Po skonfigurowaniu telefonu możemy uwierzytelniać logowanie w przeglądarce na komputerze. Warunkiem jest jednak to, by urządzenie, na którym się logujemy, było wyposażone w nadajnik Bluetooth. Jeżeli warunek ten jest spełniony, urządzenia komunikują się ze sobą, gdy smartfon znajdzie się w zasięgu sygnału.

Do autoryzacji logowania do konta Google na telefonie można wykorzystać zarówno Face ID, jak i Touch ID.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto