A A A

Google Stadia skorzysta z kart AMD Radeon

25 marca 2019, 07:20
Firma AMD ogłosiła, że zoptymalizowane do użycia w chmurze układy graficzne Radeon będą napędzać platformę streamingu gier Google Stadia.
Google Stadia skorzysta z kart AMD Radeon

Streaming współcześnie najbardziej wymagających gier wymaga olbrzymiej mocy obliczeniowej i zaawansowanej technologii, która pozwoli sprostać unikalnym wymaganiom od skalowalności po zabezpieczenia. To dlatego firma Google wybrała do swojej platformy układy graficzne AMD, które są „uzbrojone" w super szybką i efektywną pamięć HBM2 i krytycznie istotne funkcje z perspektywy centrów danych.

AMD ponadto wspiera Google swoim pakietem narzędzi deweloperskich, w tym AMD Radeon GPU Profiler (RGP) i swoim otwartym sterownikiem linuksowym dla interfejsu Vulkan, które pomogą deweloperom optymalizować ich przyszłe gry pod kątem użycia na nowej platformie. RGP pozwala programistom zwizualizować to, jak ich aplikacje wykorzystują układ graficzny i śledzić każdy proces dla pojedynczej klatki w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można łatwo i efektywnie usuwać błędy i optymalizować działanie gry przez oprogramowanie debugujące RenderDoc.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto