A A A

Google Toolbar także ma swoje laboratorium

24 kwietnia 2009, 10:13
Kontynuując politykę otwartych testów i wzorując się na Google Labs oraz Gmail Labs, zespół programistów rozwijających Google Toolbar także przygotował laboratorium, za pomocą którego internauci mogą uzyskać dostęp do nowych idei i sprawdzić je w praktyce.
Google Toolbar także ma swoje laboratorium

Zaprezentowane zostały dwie wersje Google Toolbar: My Location i Simplified Chinese. Zważywszy na większą popularność języka angielskiego, polscy internauci będą korzystać raczej z tego pierwszego.

We wrześniu ubiegłego roku zespół pracujący nad rozwojem usług mobilnych zaprezentował interfejs Mobile Search with My Location. Za jego pomocą można było w szybki sposób znaleźć wybraną firmę/lokal w miejscu, gdzie aktualnie przebywaliśmy. Podobne rozwiązanie znajdziemy we wspomnianym Toolbarze, po wpisaniu sformułowania np. kuchnia chińska zostaną wyświetlone wszystkie najbliżej znajdujące się tego typu restauracje. Usługa działa podobnie do lokalizacji po IP, jednak może dookreślać także położenie za pomocą access pointów. Na tym etapie rozwoju nowy Toolbar dostępny jest tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w Polsce również mamy dużą bazę usług wpisanych w Google Maps, może więc niedługo taka funkcjonalność pojawi się także na naszym rynku.

Odnośnie Toolbara w wersji Simplified Chinese można dodać jedynie, że przeznaczony jest on tylko i wyłącznie na rynek chiński.

Źródło: Google Official Blog


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto