A A A

Google aktualizuje Gmaila i Kalendarz do iPhone'a i Androida

9 kwietnia 2009, 12:59
Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o wydaniu nowej, mobilnej wersji usługi pocztowej Gmail do iPhone'a i systemu Android. Aktualizacji doczekał się również mobilny Google Calendar.
Google aktualizuje Gmaila i Kalendarz do iPhone'a i Androida

Google zaktualizowało interfejs użytkownika obu aplikacji, dzięki czemu będzie teraz możliwe szybsze otwieranie i tworzenie wiadomości oraz przygotowywanie i planowanie nowych zadań w kalendarzu. Wchodząc na stronę gmail.com z iPhone'a lub systemu Android, archiwizowanie e-maili jest szybsze, ponieważ nie wymaga odpowiedzi ze zdalnego serwera. Nowa wersja "komórkowego" Gmaila jest przejrzystsza i zbliżona do webowego interfejsu. Google zamierza teraz pracować nad zwiększeniem wydajności i ulepszeniem działania aplikacji w trybie offline.

Google aktualizuje Gmaila i Kalendarz dla iPhone'a i Androida

Obie usługi w wersji mobilnej dla telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych dostępne są na razie tylko w języku angielskim, ale według zapowiedzi przedstawicieli Google, kolejne wersje językowe pojawią się już niebawem.

Źródło: Google, TechConnect


Mateusz Nosel
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto