A A A

Google banuje na potęgę

21 lutego 2020, 10:10
Niemal 600 aplikacji zostało ostatnio usuniętych z platformy Play Store.
Google banuje na potęgę

Z platformy Google Play usunięto prawie 600 aplikacji i ich twórcom uniemożliwiono dodawanie do sklepu kolejnych programów oraz korzystanie z narzędzi reklamowych Google AdMob i Google Ad Manager – poinformował koncern z Mountain View.

Takiego posunięcia wynika z prowadzonej przez Google'a walki z oszustwami reklamowymi i uciążliwymi reklamami, które są wyświetlane na urządzeniach przenośnych. Jednym z największych zablokowanych dostawców oprogramowania jest chińska firma Cheetah Mobile. W grudniu 2018 r. ze sklepu Google Play usunięto jej pierwszą aplikację, lecz pozwolono dostarczać inne. Tym razem usunięto pakiet złożony z 45 programów.

Zasady określone przez Google'a zabraniają wyświetlania reklam, gdy aplikacja nie jest używana, oraz pokazywania ich w taki sposób, by powodowały niezamierzone kliknięcia. Jako przykład podano aplikację wyświetlającą reklamę pełnoekranową, gdy użytkownik próbuje nawiązać połączenie telefoniczne.

Jednocześnie Google zaczyna zwracać koszty poniesione przez firmy, których reklamy były wyświetlane w sposób naruszający opisane zasady.

fot. Pete Linforth – Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto