A A A

Google będzie preinstalować Stadię na chromebookach

17 lutego 2021, 12:00
Firma wymyśliła, w jaki sposób zwiększyć popularność swojej usługi.
Google będzie preinstalować Stadię na chromebookach

Wesprzeć usługę

Choć Stadia nie okazała się spektakularnym sukcesem Google’a, firma wciąż wierzy w swoją usługę streamingową. Obok oczywistych zalet, czyli możliwości grania w nowe tytuły bez przejmowania się wymaganiami sprzętowymi, w erze cyfrowych abonamentów wątpliwość budzi konieczność zakupu gier za większe kwoty, niż ceny sugerowane.

Mimo to Google ma nowe pomysły na promocję platformy. Pierwszy to zapowiedziane niedawno rozszerzenie oferty o 100 nowych gier, drugie to z kolei pomysł preinstalowania aplikacji na nowych chromebookach.

 

Jednak żywi

Klient Stadii nie będzie przy tym zwykłą aplikacją na Androida, ale rozszerzeniem przeglądarki, powiązanym bezpośrednio z Chromem. Zapewni to też niemal natychmiastową aktualizację klienta do kolejnych wersji.

Wygląda więc na to, że Google wbrew sprzecznym sygnałom, wciąż zamierza inwestować w rozwój usługi Stadia. Firma zasiała w tej materii nieco wątpliwości po tym, jak zrezygnowała z własnych studiów mających produkować gry dla usługi. Koncern podkreśla jednak, że obecnie chce po prostu skupić się na dodawaniu nowych treści, stworzonych przez inne firmy.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

NVIDIA Charity Stream
6 grudnia 2021
Od 6 do 11 grudnia NVIDIA połączy siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto