A A A

Google buduje rekordowy kabel podmorski

11 czerwca 2021, 09:20
Kabel światłowodowy łączący Amerykę Północną i Południową będzie najdłuższą taką konstrukcją na świecie.
Google buduje rekordowy kabel podmorski

Tylko jedno gniazdko

Google stale rozbudowuje własną infrastrukturę światłowodową. Koncern zapowiedział ułożenie podmorskiego kabla łączącego Stany Zjednoczone z Ameryką Południową.

 

Tuzin włókien

Zawierający 12 włókien światłowodowych kabel połączy wschodnie wybrzeże USA z Las Toninas w Argentynie; osobne odgałęzienia zostaną poprowadzone do Praia Grande w Brazylii i Punta del Este w Urugwaju. W rezultacie zmniejszą się opóźnienia w transmisji danych między obydwiema Amerykami i poprawi się jakość działania serwisów takich jak wyszukiwarka, Gmail i YouTube, a także usług Google Cloud.

Google - Firmina

Konstrukcja nosi nazwę Firmina na cześć Marii Firminy dos Reis – żyjącej na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku brazylijskiej abolicjonistki i powieściopisarki.

Kabel będzie najdłuższą tego typu instalacją na świecie zasilaną tylko na jednym końcu. Zazwyczaj systemy tego typu wymagają regenerowania sygnału świetlnego po drodze.

Wliczając Firminę, Google jest obecnie operatorem 16 kabli podmorskich.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto