A A A

Google chce chronić środowisko

6 sierpnia 2019, 14:20
Koncern z Mountain View publikuje plan zrównoważonego rozwoju.
Google chce chronić środowisko

Szefowie Google'a zapowiadają położenie większego nacisku na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Anna Meegan, szefowa działu ds. zrównoważonego rozwoju sprzętu konsumenckiego, nakreśliła cele firmy dotyczące zmniejszenia negatywnego wpływu urządzeń na środowisko.

Zobowiązania Google'a dotyczące zrównoważonego rozwoju obejmują dokonywanie wszystkich wysyłek towaru do klientów za pośrednictwem spedytorów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Ma się tak stać już w przyszłym roku; identyczne wymagania związane z transportem będą obowiązywać przy przesyłkach od klienta do Google'a.

Począwszy od 2022 roku we wszystkich urządzeniach wyprodukowanych przez Google'a będą musiały być wykorzystywane materiały pochodzące z recyklingu. Firma chce ponadto maksymalizować udział surowców z odzysku wszędzie tam, gdzie okaże się to możliwe.

Lista zobowiązań kończy się obietnicą, że Google „opracuje technologię, która stawia ludzi na pierwszym miejscu i daje im dostęp do korzyści płynących z rozwoju".

Koncern Google stara się być przejrzysty w dziedzinach związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Firma publikuje raporty dotyczące poszczególnych produktów i usług. Zawierają one informacje dotyczące emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej i zastosowanych materiałów. Przedsiębiorstwo chwali się też, że zakupiło tyle energii odnawialnej, aby pokryć całość zużycia na potrzeby działalności w 2017 roku.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto