A A A

Google chce chronić środowisko

6 sierpnia 2019, 14:20
Koncern z Mountain View publikuje plan zrównoważonego rozwoju.
Google chce chronić środowisko

Szefowie Google'a zapowiadają położenie większego nacisku na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Anna Meegan, szefowa działu ds. zrównoważonego rozwoju sprzętu konsumenckiego, nakreśliła cele firmy dotyczące zmniejszenia negatywnego wpływu urządzeń na środowisko.

Zobowiązania Google'a dotyczące zrównoważonego rozwoju obejmują dokonywanie wszystkich wysyłek towaru do klientów za pośrednictwem spedytorów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Ma się tak stać już w przyszłym roku; identyczne wymagania związane z transportem będą obowiązywać przy przesyłkach od klienta do Google'a.

Począwszy od 2022 roku we wszystkich urządzeniach wyprodukowanych przez Google'a będą musiały być wykorzystywane materiały pochodzące z recyklingu. Firma chce ponadto maksymalizować udział surowców z odzysku wszędzie tam, gdzie okaże się to możliwe.

Lista zobowiązań kończy się obietnicą, że Google „opracuje technologię, która stawia ludzi na pierwszym miejscu i daje im dostęp do korzyści płynących z rozwoju".

Koncern Google stara się być przejrzysty w dziedzinach związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Firma publikuje raporty dotyczące poszczególnych produktów i usług. Zawierają one informacje dotyczące emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej i zastosowanych materiałów. Przedsiębiorstwo chwali się też, że zakupiło tyle energii odnawialnej, aby pokryć całość zużycia na potrzeby działalności w 2017 roku.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto